Święto Środka Jesieni w Wólce Kosowskiej

W imieniu Organizatorów - Stowarzyszenia "Wólka Center", serdecznie zapraszamy na organizowany w sobotę 21 września 2019 r.  w Wólce Kosowskiej Festiwal "Święto Środka Jesieni".

Święto Środka Jesieni to jedno z najważniejszych świąt dla Chińczyków i Wietnamczyków. W tradycji wietnamskiej dedykowane jest przede wszystkim dzieciom, dlatego też podczas sobotniego wydarzenia to właśnie dla najmłodszych przewidziano najwięcej atrakcji. Program jest bardzo ciekawy i urozmaicony - organizatorom zależy na tym, żeby społeczność azjatycka i polska mogły się lepiej poznać i zintegrować.

Gmina Lesznowola będzie brała czynny udział w tym wydarzeniu - przy scenie głównej (na parkingu przy ul. Międzynarodowej 3) zostaną ustawione stoiska promocyjne Urzędu Gminy, Sołectwa Wólka Kosowska oraz Szkoły Podstawowej w Mrokowie. Gminna Biblioteka Publiczna zapewni udział żywego Herbu Gminy, zaś Centrum Sportu odpowiada za organizację meczów piłkarskich na boisku w Kosowie. Przed publicznością wystąpi zespół Zespół Piosenki Biesiadnej MROKOWIACY z Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli.

Jesienny festiwal będzie także okazją do zaprezentowania placówek handlowych w Wólce Kosowskiej i tego dnia wszystkie centra będą prowadziły sprzedaż detaliczną.

PROGRAM znajduje się na stronie Urzędu Gminy Lesznowola, tutaj: https://www.lesznowola.pl/news/aktualnosci/2019/2019-09/swieto-srodka-jesieni#cnt

Facebook: Festiwal Wólki Kosowskiej 2019 "Święto Środka Jesieni"