Bajkowa Niedziela: "Złota ryba". Nowa Iwiczna (16-10-2016)

16.10.2016 r. godz. 16.00 - Bajkowa Niedziela: Teatr Falkoshow z Krakowa przedstawi spektakl pt. „Złota ryba” z cyklu Kapitańskie Opowieści. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Nowej Iwicznej, ul. Zimowa 25c.

Po wielu latach ciężkiej służby na okrętach kapitan żeglugi postanowił zająć się tym, co lubi najbardziej – snuciem opowieści. Kiedyś przemierzał morza i oceany, a dziś wędruje po suchym lądzie ze swym ogromnym kufrem podróżnym, w którym ukryte są tajemnicze ruchome obrazy. Jego słowa sprawiają, iż historie rozrastają się, a bohaterowie ożywają na oczach widzów. Tylko wtajemniczonym kapitan może zdradzić sekrety działania niezwykłego teatru magnesu i obrazów. Po raz pierwszy na świecie do poruszania postaciami użyta została siła magnetyczna.
     Tym razem wilk morski chciałby Wam opowiedzieć o rybaku i jego żonie, którzy na własnej skórze odczuli, że zachłanność prowadzi do zguby. Dzięki spotkaniu ze Złotą Rybą przekonali się, iż szczęśliwym jest się dzięki temu jakim się jest, a nie dzięki temu co się posiada.

Czas: 40 minut
Rodzaj: spektakl familijny, dzieci od lat 3.

Zdjęcia z wydarzenia:

Relacja z wydarzenia:

16 października 2016 w świetlicy GOK w Nowej Iwicznej odbyło się pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie teatralne dla najmłodszych. Tej niedzieli dla licznie przybyłych młodych widzów i ich rodziców wystąpił krakowski aktor Krzysztof Falkowski z teatrem Falko show.

Pan Krzysztof - kapitan ogromnego statku witał wszystkich gości przekraczających próg naszej świetlicy . Już po chwili dzieci usadowione na kolorowych dywanach odfrunęły w świat bajki. Historia o Złotej Rybie niemalże zahipnotyzowała młodych widzów. Szum morskich fal oraz dźwięki gitary wypełniające salę sprawiły, że poczuliśmy iż czeka nas wspaniała przygoda. Na scenie pojawił się rybak. Kiedy zarzucił sieć okazało się, że udało mu się złowić cudowną złotą rybkę. Jak to w bajkach bywa, ryba obiecała spełnić życzenie w zamian za darowanie życia. Ponieważ mężczyzna okazał się szczęśliwy i niczego nie potrzebował szybko wypuścił rybę do wody. Jednak myli się ten kto sądzi, że nasi bohaterowie nigdy więcej się nie spotkali. Już po chwili wyszło na jaw, że zachłanna żona wymyślała coraz to nowe zachcianki. Prosząc męża by wrócił na brzeg morza i zażyczył sobie u rybki kolejne nowe i piękne przedmioty. Kiedy kobieta żąda tronu, korony i chce zostać królową całego świata rybka odbiera małżeństwu wszystko to co wcześniej podarowała.

Morał aby nie być zachłannym został dokładnie podkreślony, a wszystkie dzieciaki z tą mądrością wróciły do domu. Zanim jednak pan kapitan pożegnał dzieci pokazał im jak działa teatrzyk magnesowy animowany przez niego tego dnia. Dzieci mogły podejść do sceny, dotknąć ręcznie robionych „aktorów” oraz poruszać elementami składającymi się na dekorację . To było naprawdę ciekawe spotkanie. Mamy nadzieję, że listopadowa Niedziela Bajkowa będzie równie ciekawa i pouczająca.

Joanna Zielińska