Tęcza i LOS wystąpili dla pielgrzymów ŚDM (19-07-2016)

Zespoły działające pod skrzydłami Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli z wielką radością powitały polską pieśnią i muzyką przybyłych z całego świata.  Zespół Śpiewaczy TĘCZA pod kier. dr Tomasza Nowaka i Grzegorza Toporowskiego oraz Lesznowolska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Mariusza Kolinko, wystąpili dla miłych gości z innych krajów, którzy brać będą udział w Światowych Dniach Młodzieży 2016 w Krakowie.

Przed wyjazdem do Krakowa na światowe spotkanie z Papieżem,  pielgrzymi spędzą kilka dni w gościnnej Gminie Lesznowola, poznając polskie zwyczaje, okoliczne zabytki, obiekty sakralne i przyjaznych ludzi. Zamieszkają w dwóch lesznowolskich Parafiach - w Magdalence i w Starej Iwicznej, gdzie opiekę nad nimi roztoczą Duchowni, Wolontariusze oraz Parafianie przy ogromnym wsparciu Wójta i Samorządu Gminy Lesznowola wraz z instytucjami.

Dla GOK Lesznowola zaszczytnym zadaniem jest zaprezentowanie obcokrajowcom tak pięknej polskiej kultury w wykonaniu naszych rodzimych, lesznowolskich grup wokalno-muzycznych. Zespół Śpewaczy Tęcza zaprezentowała stare pieśni ludowe oraz religijne, występując  na terenie kościoła w Magdalence podczas uroczystego powitania we wtorek 19.07.2016  oraz wystąpi podczas uroczystego pożegnania pielgrzymów  w Starej Iwicznej w dn. 24.07.2016. Lesznowolska Orkiestra Symfoniczna wystąpiła w Magdalence podczas powitania.

Videoreportaż z Magdalenki.

Powyżej zdjęcia z uroczystego powitania w Magdalence (kliknij, by wejść do galerii).
Dostępny jest też krótki videoreportaż na GOKowskim  FB.

Informacje szczegółowe dotyczące planu działań z okazji Światowych Dni Młodzieży w lesznowolskich Parafiach: