Wystawa poplenerowa - Kazimierz Dolny 2016. Galeria PASAŻ, Mysiadło (23-09-2016)

W piątek 23 września 2016 r. w świetlicy GOK Lesznowola w Mysiadle przy ulicy Topolowej 2 odbył się wernisaż Wystawy Poplenerowej pt. „Kazimierz Dolny – historia i współczesność”.
   W plenerze zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli wzięło udział 17 osób. Na wystawie zaprezentowali swoje prace: Antonina Arkuszewska, Urszula Bąkowska, Ewa Fronczak, Grażyna Głuch, Magdalena Gruszczyńska, Angelika Gurtat, Renata Janiszewska, Helena Kazana, Małgorzata Kondrat, Elżbieta Kwapińska, Elżbieta Pyra, Aleksandra Ryczywolska, Maja Troszkiewicz, Danuta Wardak oraz instruktorzy GOK - Jan Drewicz, Karolina Kieś i Sylwia Wyszkowska.

Przybyłych na wernisaż gości, wśród których obecni byli radna Gminy Lesznowola p. Katarzyna Przemyska i redaktor „Kuriera Południowego” p. Grzegorz Tylec, serdecznie powitał prowadzący imprezę Jan Drewicz – opiekun pleneru i wystawy.

Jan Drewicz opowiedział o przebiegu pleneru. Dla wielu osób prezentujących swoje prace na wystawie był to pierwszy plener malarski w życiu. Nic więc dziwnego, że warsztatom plenerowym towarzyszyły wielkie emocje. Wśród początkujących malarzy panowała bardzo twórcza atmosfera. Przełożyło się to na ilość powstałych prac. Na wystawie zaprezentowanych jest 39 obrazów. Na obrazach oprócz znanej wszystkim dobrze zabytkowej zabudowy Kazimierza Dolnego, jak np.: Fara, rynek ze studnią, spichlerze pojawiały się także malownicze kazimierzowskie zaułki oraz pejzaże wiślane, wiatrak w Męćmierzu i Wąwóz Korzeniowy. Jan Drewicz przedstawił wernisażowym gościom uczestników pleneru oraz każdemu z nich wręczył pamiątkowy certyfikat.

Grażyna Głuch, w imieniu wszystkich plenerowiczów podziękowała Dyrektorowi GOK p. Jolancie Walentynie Sobolewskiej za organizowanie plenerów malarskich (tegoroczny był już siódmym z kolei), na których artyści amatorzy mogą rozwijać swoje malarskie pasje. Podziękowała także instruktorom GOK za opiekę i pomoc artystyczną na plenerze.

Po części oficjalnej zgromadzeni goście zostali zaproszeni przez organizatorów wernisażu do oglądania wystawy i na słodki poczęstunek. Wystawę będzie można oglądać do 19 października. Serdecznie zapraszamy!

Jan Drewicz
opiekun pleneru i wystaw

*Autorką pracy użytej do stworzenia plakatu jest p. Angelika Gurtat - uczestniczka pleneru.

Więcej na temat pleneru malarskiego.

Zdjęcia z wydarzenia: