Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Koncert leśny: Fajer i Kapela Spod Stołu. Magdalenka (21-08-2016)


21.08.2016 r. o godz. 18.00 zaprosiliśmy na szantowy koncert leśny na Górkach Piaskowych w Magdalence w wykonaniu Fajer i Kapeli Spod Stołu. Mimo towarzyszącego deszczu bawiliśmy się znakomicie.


Zdjęcia z wydarzenia - kliknij powyżej.

Szanty – XVIII - i XIX-wieczne pieśni pracy uprawiane na żaglowcach. Wykonywane były podczas pracy w celu synchronizacji czynności wykonywanych przez grupy żeglarzy, stosowane wtedy, gdy na dany znak trzeba było jednocześnie użyć dużej siły wielu osób, lub pomagały w wykonywaniu długich i monotonnych, ale rytmicznych czynności. Śpiewali je sami wykonujący pracę, a jeśli była taka potrzeba – ton nadawał szantymen, a odpowiadał chór pracujących. Śpiewane były z reguły a cappella lub z towarzyszeniem prostych instrumentów prowadzącego szantymena.

O zespole:

FAJER I KAPELA SPOD STOŁU

   Fajer i Kapela Spod Stołu to przedsięwzięcie szantowe mające na celu rozbawienie i „rozśpiewanie” jak największej ilości słuchaczy, w jak najkrótszym czasie, przy jak najmniejszych stratach zarówno własnych, organizatora, jak i publiczności. Przedsięwzięcie ujawnia się w różnych mutacjach w zależności od zapotrzebowania (bądź budżetu): Fajer solo, duet Fajer + Krzyś, duet Fajer + Włodek lub pełny skład trzyosobowy. W szczególnych przypadkach zapraszamy do współpracy naszego przyjaciela, byłego członka zespołu, wirtuoza skrzypiec Marcina Drabika – nikt w Polsce tak nie gra, jak on.
   Niezależnie od tego, jaka mutacja występuje, doskonała zabawa jest obowiązkowa. Brawurowa konferansjerka, doskonały kontakt z publicznością, żywiołowe, perfekcyjne, często improwizowane granie - tak po prostu jest. W repertuarze mamy właściwie wszystko, co powstało w klimacie szantowym, jak również kilka utworów autorskich, które urosły do rangi standardów. Występujemy w całej Polsce (nasz port macierzysty to Warszawa) na regatach, targach, spotkaniach integracyjnych, firmowych i wszelkiego rodzaju imprezach, związanych z wodą. Już od kilkunastu lat zagraliśmy ponad tysiąc koncertów (!), więc nic co ludzkie nie jest nam obce. Możemy zarówno zagrać wielki koncert plenerowy, prowadzić kilkugodzinną imprezę ze wspólnym śpiewaniem i konkursami, jak i wprowadzić publiczność w kameralny nastrój snując morskie ballady.

Źródło: http://www.fajer.art.pl/

 

Serdecznie zapraszamy na muzyczny, szantowy wieczór
wśród rozkołysanych drzew magdaleńskiego lasu!

Wstęp wolny.

UWAGA:

  Podczas koncertu, przed sceną na betonowym placu, zaplanowaliśmy rysowanie kredą Morskich Opowieści - dzieci wraz z rodzicami tworzyć będą zbiorowe malowidło o tematyce morskiej. Mile widzianie będą: fale, okręty, piraci, bitwy morskie i syrenki, a może i wieloryby! To będzie niezwykły obraz ilustrujący ten koncert!:)

Koncerty leśne w  tym miejscu
latem 2016: