Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
List gratulacyjny dla Justyny Mytnik

    Powyżej artykuł z "Kuriera Południowego"

   Pani Justyna Mytnik - studentka ostatniego roku Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Master of Art z "Literatury angielskiej" i "Historii sztuki" Uniwersytetu w Edynburgu. Stypendystka "Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego" za wybitne osiagnięcia a także wielokrotna stypendystka Rektora PWSFiT w Łodzi dla najlepszych studentów.

   Debiut krótkometrażowego filmu Justyny Mytnik pt. "Cokolwiek sie zdarzy kocham Cię" miał premierę na najważniejszym, prestiżowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Clermont-Ferrand. Ostatni film pt. "Apokalipsa" otrzymał dwie nagrody za najlepszą reżyserię i najlepsze zdjęcia na festiwalu "Łodzią po Wiśle". Film ten miał swą premierę na FilmFest w Oaxaca w Meksyku, dostał się również na nominujący do Oskara Festiwal "Curta Cinema" w Rio de Janeiro, jak i prestiżowy festiwal Aesthetica w UK, nominujący do nagrody Bafta.

  David Greig - znany angielski dramaturg powiedział o sztuce wg scenariusza Justyny Mytnik, wystawionej na Festiwalu Fringe w Erynburgu: "Najniezwyklejsza i najodważniejsza sztuka młodych jaką widziałem od lat".

  Młoda artystka w tej chwili pracuje nad projektem swojego filmu dyplomowego - kostiumowego musicalu "Witch bitch", z czasów końca inkwizycji w XVIII wieku. Film jest rekomendowany prze p. Jana Jakuba Kolskiego, reżystera takich filmów jak "Jancio Wodnik", "Jasminum", "Wenecja", "Pornografia" słowami: "Moim zdaniem w tej szczególnej sumie, której składową jest autorka, tkwi obietnica ciekawej podróży twórczej uwiecznionej pięknym filmem".
 

   Serdecznie gratulujemy!

   Podczas Sesji Rady Gminy Lesznowola w dn. 9.03.2017 r. z rąk p. Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik Wójt Gminy Lesznowola oraz p. Bożenny Korlak - Przewodniczącej Rady Gminy niezwykle utalentowanej mieszkance - p. Justynie Mytnik - z podziękowaniem za piękną promocję Gminy Lesznowola oraz z życzeniami dalszych wspaniałych sukcesów, został wręczony List gratulacyjny o następującej treści: