Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Baranki, zajączki i kurki - warsztaty ceramiczne. Władysławów (24-03-2018)


24.03.2018 godz. 12.00 - 14.00 - Baranki, zajączki i kurki - warsztaty ceramiczne. Miejsce: Pracownia Ceramiki i Rzeźby "Galeria Na Górce" w filii GOK Lesznowola we Władysławowie przy ul. Wojska Polskiego 64. Bez zapisów.

Koszt: 10 zł/ osoba

Cykl warsztatów wielkanocnych dla dzieci i dorosłych - terminy i miejsca.

Reportaż:

Relacja z wydarzenia:

24 marca br.  w Pracowni Ceramiki i Rzeźby odbyły się „Wielkanocne Warsztaty Ceramiczne”. Pojawiło się bardzo dużo dzieci z rodzicami (siedemnaścioro dzieci plus rodzice) nastawionych na kreatywne spędzenie dwóch godzin pracy z gliną.

Warsztaty cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że w celu zapewnienia wszystkim miejsc siedzących pożyczone zostały krzesła od zaprzyjaźnionych sąsiadów…

W doskonałej atmosferze, pod opieką Pani Asi Jagodzińskiej i Uli Kuligowskiej, dzieci wraz z opiekunami tworzyły prace związane z Wielkanocą. Powstały króliczki, baranki, jajka, koszyki wielkanocne i inne małe dzieła początkujących artystów.

Wszyscy uczestnicy byli nastawieni na pełne wykorzystanie czasu przeznaczonego na  warsztaty. Kierując się dużą kreatywnością każde dziecko wykonało po kilka prac a instruktorki opisywały wszystkie prace i układały na specjalnych półkach do suszenia.

Rodzice oraz dzieci z dużym zainteresowaniem dopytywali o możliwość kontynuacji warsztatów. Uczestnicy zostali poinformowani o przebiegu dalszego procesu związanego z ich pracami- podany został szacunkowy czas schnięcia prac oraz przewidywany termin wypału. Zainteresowani otrzymali ulotki z kontaktem do pracowni oraz zostali poinformowani o możliwości skorzystania z dostępnej strony internetowej Gminnego Ośrodka Kultury, celem uzyskania dodatkowych informacji.

Dzieci wraz z rodzicami planują przyjść po pierwszym wypale, celem wyszkliwienia swoich prac i kontynuacji rozpoczętej przygody z ceramiką.

Warsztaty Wielkanocne w tym roku w Galerii na Górce uznajemy za bardzo udane!

Joanna Jagodzińska