Chór AURATUM

Chór AURATUM, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznowoli, powstał w październiku 2015 roku i zakończył swą działalność w czerwcu 2017 r. Zespół liczył dziewięć osób. Repertuar chóru był bardzo zróżnicowany i pomimo krótkiego stażu panie potrafiły już zaśpiewać w siedmiu językach!

Dyrygentem chóru była p. Liliana Bach - absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, która do tej pory miała okazję współpracować z wieloma znakomitymi chórami, takimi jak: Chór Politechniki Warszawskiej, Chór Archikatedry Warszawskiej, Grodziski Chór "Bogorya".

Zespół miał za sobą udany debiut, który odbył się 30 stycznia br., podczas Sołeckiego Dnia Seniora w Zgorzale. Kolejne występy miały miejsce w siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej podczas Przeglądu „Gruszki Na Wierzbie” oraz na Pikniku Rodzinnym „Wianki w Mysiadle” w czerwcu 2016 r.

Próby odbywały się w każdą środę i piątek w godz. 18.00 - 20.00
w filii GOK Lesznowola w Nowej Iwicznej przy ul. Zimowej 25c

Uczestnictwo  było nieodpłatne.

Chór AURATUM wystąpił podczas "Wianków" w Mysiadle w dn. 25.06.2016 r.

Udany debiut chóru odbył się 30 stycznia 2016 r., podczas Sołeckiego Dnia Seniora w Zgorzale.