Dariusz Kąkol. Wystawa fotografii. GWA OKNO. Stara Iwiczna (09-02-2020)

9.02.2020 r. godz. 18.00 - Wernisaż wystawy fotografii Dariusza Kąkola pt. "Malowane światłem". Podczas wernisażu odbędzie się także rozdanie nagród laureatkom konkursu literackiego pt. "Opowiadanie wakacyjne"- p. Izabeli Szymczak oraz p. Annie Kłodnickiej. Miejsce: GWA OKNO w siedzibie GOK Lesznowola, Stara Iwiczna, ul. Nowa 6.

Wystawę będzie można zwiedzać od dnia wernisażu do 10 marca 2020 r. w poniedziałki i czwartki w godz. 8.00 - 19.30, w pozostałe dni powszednie w godz. 8.00 - 15.30. Wstęp wolny.

Film z wernisażu:

Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć z wernisażu:

9.02.2020 r. w galerii OKNO odbył się wernisaż wystawy fotografii Dariusza Kąkola pt. "Malowane światłem". Wszystkich gości powitał p. Jan Drewicz - opiekun wystawy, który przeprowadził rozmowę z charyzmatycznym artystą fotografikiem w czarnym cylindrze na głowie. Podczas wernisażu odbyło się także wręczenie przez dyrektor GOK Lesznowola p. Jolantę Walentynę Sobolewską oraz p. Agnieszkę Lis - pisarkę i jedną z jurorek konkursu - nagród laureatkom konkursu literackiego pt. "Opowiadanie wakacyjne"- p. Izabeli Szymczak oraz p. Annie Kłodnickiej, które odczytały nagrodzone teksty. Następnie p. Dariusz opowiedział publiczności o tym, jak widzi świat i w jaki sposób stara się go pokazać swym odbiorcom, po czym zaprosił do oglądania prac i poczęstowania się pysznym ciastem, upieczonym dla wernisażowych gości przez jego małżonkę.

„Jeżeli nie jesteś zdolny widzieć więcej ponadto co widzialne,
nie możesz zobaczyć niczego.”

Autor: Ruth Bernhard

Kilka słów od autora wystawy:

„Świat, który mnie otacza, jest piękny. Pragnę zatrzymać w obiektywie wspaniałe chwile. Jeśli uda mi się oddać na moich zdjęciach to, co widziałem i czułem, to cel został spełniony. Zafascynowany jestem krajobrazem opartym na pejzażach naturalnych. Podoba mi się koncepcja fotografii Ojczystej, która akcentuje Polskość. Staram się nawiązywać do obrazów, które dominowały w czasach Józefa Chełmońskiego. Intryguje mnie różnorodność krajobrazu na całym świecie. Morza, Góry, Jeziora, Pola i Lasy prawdziwie wiążą się z historią mojego życia.

Przygodę z profesjonalną fotografią zacząłem jesienią 2013 roku. Z potrzeby serca, gnany w nieznane, z pełną pasją poświęciłem się fotografii krajobrazowej. Starając się przejść na poziom profesjonalny." - mówi o sobie artysta.

Dariusz Kąkol (Perku), ur. 18 sierpnia 1965 roku w Piasecznie. Żonaty, dwie córki. Muzyk grający między innymi w pierwszym składzie Róż Europy na perkusji (1983 rok). Ma na swoim koncie występy z Kubą Sienkiewiczem i Jerzym Mazzolem. Podróżnik i łowca przygód. Maratończyk i Ultra Maratończyk, zdobył „Koronę Maratonów Polskich”.

Na swoim koncie ma kilka wystaw fotograficznych. Jest w „ Związku Polskich Fotografów Przyrody” gdzie przez trzy lata był też w zarządzie głównym . Należy do NIKON PROFESSIONAL SERVICES.