Jacek Dittwald. Wernisaż wystawy Mandale. Galeria PASAŻ (28-01-2018)

28.01.2018 godz. 18.00 - Wernisaż wystawy pt. "Mandale" autorstwa Jacka Dittwalda. Miejsce: Galeria PASAŻ w filii GOK Lesznowola w Mysiadle przy ul. Topolowej 2.

Jacek Dittwald ur. 19 XI 1959 r Warszawa. Studia: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (1988-1993), Wydział Sztuk Pięknych. Pracownia malarstwa prof. Janusza Kaczmarskiego. Dyplom z malarstwa z wyróżnieniem w 1993 r.

O sobie: Maluję obrazy, bo lubię malować
    Dlaczego maluję obrazy w formie koła? Istnieje pewnie kilka powodów. Jeden z nich to fascynacja okręgami, które to od zarania dziejów pojawiały się w kulturach całego świata. Inspiruje mnie ziemia, niebo i gwiazdy. W moich obrazach - mandalach są różne symbole i znaki. Natchnie czerpię z różnych źródeł. Jedno z nich to wędrówki  szamańskie w głąb ziemi przy użyciu bębna. Podróże te pozwalają mi na uzyskanie odpowiedzi na ważne dla mnie pytania. Obecnie do w/w inspiracji doszła kolejna, a mianowicie malowanie obrazów z przestrzeni serca. Już samo postrzeganie świata z tej perspektywy pozwala na odkrywanie i dostrzeganie tego co piękne i niezwykłe. Taki obecnie jest mój świat.

Jacek Dittwald

Dotychczasowe wystawy:

1992 r. – „W kręgu kwadratu” Toruń
1992 r. – „SUMMA” Pałac Biskupi , Toruń (indywidualna)
1993 r. – „Relacje odwrotne”, Toruń
1993 r. – „Dyplom 1993”, wystawa prac absolwentów, Pałac Eskenów, Toruń
1993 r. – „ALCOR” al hawar, Wystawa galaktyczna w konstelacji „Wielkiej Niedźwiedzicy”
1994 r. – „Materia i Znak” – Galeria „Studio” Warszawa. (indywidualna)
1996 r. – XVI Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie
1998 r. – Współczesna Polska Sztuka Książki Galeria DAP – Warszawa
2009 r. – Mandale w Mandali Warszawa (indywidualna)
2010 r. – Mandale - Dworek na Długiej, Warka (indywidualna)