Jubileusz 10-lecia Zespołu Piosenki Biesiadnej MROKOWIACY. Mroków (23-09-2017)

23.09.2017 r. godz. 15.00 - Festiwal zespołów regionalnych z okazji Jubileuszu 10-lecia istnienia Zespołu Piosenki Biesiadnej MROKOWIACY. Miejsce: świetlica OSP w Mrokowie, ul. M. Świątkiewicz 2. Wstęp na zaproszenie.

Relacja z uroczystości

23 września 2017 r. w świetlicy OSP w Mrokowie miał miejsce wspaniały Jubileusz 10-lecia istnienia Zespołu Piosenki Biesiadnej MROKOWIACY pod kier. Henryka Popławskiego i Albina Rydzewskiego. Zespół powstał przed dekadą z inicjatywy p. Barbary Rosiek i składa się z mieszkańców Mrokowa i okolic. Pierwszym instruktorem muzycznym zespołu był Ryszard Pasiński.

Uroczystość otworzyła Dyrektor GOK Lesznowola Jolanta Walentyna Sobolewska, serdecznie witając bohaterów wydarzenia oraz wszystkich przybyłych gości, wśród których nie zabrakło Marii Jolanty Batyckiej Wąsik i Przewodniczącej Rady Gminy Bożenny Korlak wraz z Radnymi Gminy: Wiesławą Komorowską, Zenonem Wójcikiem, Sławomirem Świtkiem, Piotrem Gąsiorowskim.  Obecna była także Skarbnik Gminy Elżbieta Obłuska, przedstawiciele OSP Mroków, pracownicy GOK Lesznowola i zaprzyjaźnione zespoły folklorystyczne z okolicznych gmin.

W pierwszej kolejności Pani Wójt i Pani Przewodnicząca RGL złożyły Jubilatom najpiękniejsze życzenia i pogratulowały wspaniałej działalności artystycznej. Następnie do życzeń przyłączyli się wszyscy zgromadzeni, ofiarowując kwiaty, dyplomy uznania oraz drobne upominki. Następnie rozpoczął się niezwykły i barwny Festiwal Zespołów Regionalnych.

Dla Jubilatów i gości pięknie zaśpiewali: Zespół Śpiewaczy TĘCZA pod kier. Dr Tomasza Nowaka i Grzegorza Toporowskiego, Zespół KŁOSOWIANKI ze Złotokłosu pod kier. Elżbiety Witkowskiej, Zespół SENIORKI z Raszyna pod kier. Edyty Ciechomskiej i przy akompaniamencie Piotra Piskorza oraz druga grupa pod tym samym kierownictwem -  Zespół Folklorystyczny RYBIANIE działający przy Centrum Kultury Raszyn przy ogromnym wsparciu i pomocy Świetlicy Środowiskowej „Świetlik” w Rybiu.

Wzruszeni Jubilaci także wykonali wspaniały koncert dla swoich miłych gości, za co zostali nagrodzeni wielkimi, gromkimi brawami. Życzymy Zespołowi Piosenki Biesiadnej MROKOWIACY radości  i pomyślności oraz dalszych sukcesów na niwie artystycznej!

Jolanta Walentyna Sobolewska
Dyrektor GOK Lesznowola