Katarzyna Mrzygłód-Czyż. Trwa wystawa. Galeria PASAŻ. Mysiadło (13-01-2019)

13.01.2019 godz. 18.00 - Wernisaż Wystawy Malarstwa Katarzyny Mrzygłód-Czyż. Miejsce: Galeria PASAŻ w filii GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

Galeria zdjęć z wernisażu:

Relacja z wernisażu Wystawy Malarstwa Katarzyny Mrzygłód-Czyż

W niedzielę 13 stycznia 2019 r. w świetlicy GOK Lesznowola w Mysiadle przy ulicy Topolowej 2 odbył się wernisaż Wystawy Malarstwa Katarzyny Mrzygłód-Czyż. Na wystawie zaprezentowano 38 prac artystki.

Katarzyna Mrzygłód-Czyż ukończyła Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Przez trzydzieści lat zatrudniona była w pracowni graficznej TVP, aż do jej likwidacji w 2012 roku. Wykonywała plansze, ilustracje oraz elementy graficzne i scenograficzne. Po odejściu z TVP przeprowadziła się wraz z mężem do podwarszawskiej Nowej Iwicznej. Domek z ogródkiem były zawsze ich marzeniem. Oczywiście nie zabrakło w nim ukochanych zwierząt – kota i psa. Pani Katarzyna powróciła do malowania i rysowania. Utrwala na płótnach i papierze ten swój magiczny świat. Świat pełen ciepła, dobroci i miłości. Prace Pani Katarzyny przywodzą na myśl piosenkę Magdaleny Czapińskiej i Janusza Strobla „W moim magicznym domu”. Wydaje się, że sławna bossa nova snuje się i unosi nad tymi „cudeńkami” zgromadzonymi w Galerii „Pasaż”.

Serdecznie zapraszamy na wystawę.

Autorka o sobie:

Urodziłam się w Warszawie w 1957 roku. Tu ukończyłam szkoły podstawową, średnią oraz Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych. Studiowałam w latach 1975- 1980 a dyplom  z projektowania książki oraz innych form wydawniczych uzyskałam w pracowni profesora Janusza Stannego.

Do pracowni graficznej TVP trafiłam w roku 1982 i byłam najmłodsza w grupie 20 pracujących tam  plastyków.  Przez 30 lat w TVP wykonałam niezliczoną ilość plansz ilustracji oraz elementów graficznych i scenograficznych do rożnych programów telewizyjnych takich jak Teleranek, Ziarno, Czar Par i wielu innych. Tylko ja dotrwałam do 2012 roku kiedy Pracownia została zlikwidowana, a co za tym idzie zostałam zwolniona z pracy. W związku z tym postanowiłam opuścić stolicę i wyprowadzić się bliżej natury – w 2012 roku zamieszkałam w Nowej Iwicznej – mam tu dom, mały ogródek, męża, kota, psa i wiele wolnego czasu – zaczęłam więc rysować to co lubię. Po latach przerwy wróciłam też do malowania na płótnie i takie oto są tego efekty.

Katarzyna Mrzygłód-Czyż