Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Kinga Łon. Wystawa. GWA OKNO. Stara Iwiczna (20-01-2019)


20.01.2019 r. godz. 18.00 - Wernisaż wystawy prac artystycznych autorstwa Kingi Łon. Wieczór uświetniły zaczarowane dźwięki katarynki p. Tadeusza Barankiewicza. Miejsce: Galeria Wystaw Artystycznych OKNO w siedzibie GOK Lesznowola, Stara Iwiczna, ul. Nowa 6.

Zapraszamy na wystawę ubiorów i obrazów inspirowanych cyrkiem i teatrem ulicznym. Kolekcja autorstwa Kingi Łon nosi tytuł "Cyrk nasz powszedni".

Zdjęcia z wernisażu:

Relacja z Wernisażu prac artystycznych autorstwa Kingi Łon

W niedzielę 20.01.2019 r. w Galerii Wystaw Artystycznych OKNO w siedzibie GOK odbył się Wernisaż prac artystycznych autorstwa Kingi Łon. Na wystawie zaprezentowano ubiory i obrazy inspirowane cyrkiem i teatrem ulicznym. Kolekcja nosi tytuł „Cyrk nasz powszedni”. Tytuł wystawy jest bardzo przewrotny. Przywodzi on na myśl „chleb nasz powszedni”, czyli życie w ciągłym pośpiechu, wypełnione ciężką pracą, codziennymi troskami o najbliższych. Ale czy nasze życie nie przypomina cyrku? Życie jako widowisko, w którym my jesteśmy aktorami. Tu radość przeplata się ze smutkiem. Jak aktorzy cyrkowi pokonujemy przeszkody, balansujemy na krawędzi jak linoskoczek, udajemy kogoś, kim nie jesteśmy.

Wystawa jest bardzo ciekawie zaaranżowana. Stroje i obrazy doskonale się uzupełniają, tworząc niepowtarzalny klimat. Miłym akcentem podczas wernisażu był występ kataryniarza p. Tadeusza Barankiewicza. Przybyli na wernisaż goście mieli okazje, aby porozmawiać z autorką i pogratulować jej wspaniałych prac.

Zapraszamy do oglądania wystawy!

Jan Drewicz

instruktor GOK

Kinga Maria Łon – kilka słów o sobie...                                                     

     Jestem plastyczką, arteterapeutką, pedagożką z wykształcenia, pasji i uprawianego zawodu. Ukończyłam studia wyższe na  UW na wydziale pedagogicznym (animacja kulturalno – społeczna z fakultetem plastycznym i arteterapią) oraz na ASP w Łodzi na kierunku projektowanie ubioru. W pracy magisterskiej u prof. H. Depty zajęłam się aktywnością plastyczną dzieci i młodzieży w kontekście wychowania „przez sztukę i do sztuki”. W ramach dyplomu pt. „Nasz cyrk powszedni” na ASP-  zrealizowałam kolekcję ubiorów użytkowych i kolekcję malarstwa – spójną z ubraniami z inspiracji teatrem ulicznym i Nowym Cyrkiem. Podczas praktyk w CSW w Warszawie i w teatrze lalkowym miałam możliwość kształtować swój warsztat pracy i nadać kierunek dalszym działaniom artystyczno – pedagogicznym łączącym sztuki plastyczne z formami parateatralnymi. Otrzymałam dyplom z Historii Sztuki  na podstawie studiów podyplomowych organizowanych przez Collegium Civitas i Instytut Sztuki PAN. Obecnie kończę szkołę Drama Way dla trenerów dramy.

    Od wielu lat pracuję z dziećmi i młodzieżą prowadząc arteterapię przez plastykę i dramę w oparciu o programy autorskie. Stworzyłam pracownię artystyczną SPWR na Toruńskiej 23 w Warszawie przy Fundacji Wspierania Rozwoju Dziecka. Obok codziennych zajęć plastyczno - dramowych corocznie organizuję plenery malarskie, współorganizuję wydarzenia społeczno – kulturalne w/w placówce, jestem odpowiedzialna za oprawę plastyczną imprez oraz przestrzeni; prowadzę cykliczne warsztaty  okazjonalne (np. okołoświąteczne). Od kilku lat prowadzę projekt „Bajka”: z inspiracji bajkami i baśniami - wraz z zespołem, którym kieruję stworzyłam i wystawiłam  w dziecięcej obsadzie następujące przedstawienia: „Labirynt”, „W świecie równoległym”,„7 Koziołków Matołków”, „Trzechsyn”, „Dwunasta Dziewczyna”, „Córka Czarnoksiężnika”, „Skąd się wzięła burza?”, „Początek”. Wszystkie te przedsięwzięcia reżyserowałam i nadawałam im charakter plastyczny (scenografia, kostiumy, aranżacja przestrzeni). Spektakle prezentowaliśmy na festiwalu małych form teatralnych „Feta” oraz w Teatrze na Wójtowskiej. Realizuję akcje plastyczne, happeningi i inne „formy z pogranicza” łączące ekspresję plastyczną, ruchową, słowną. Uczestniczę w Taborach Wielkopolskich, na których prowadzę spotkania malarskie; stworzyłam scenografię do filmu o weselu biskupiańskim. Współorganizowałam plener malarski oraz warsztaty dramowe z Fundacji Nowolipki; obóz artystyczny z Ogniska artystycznego „Łubu Dubu”; napisałam szereg scenariuszy warsztatów artystyczno – edukacyjnych na podstawie scenariuszy filmów Monolithu. Opracowuję i realizuję projekty artystyczne oraz konsultuję programy artystyczno -edukacyjne, prowadzę warsztaty w ramach budżetu partycypacyjnego dla m.st. Warszawa. Moje działania artystycznie skierowane są głównie „ku ludziom”, mają wymiar społeczno – emocjonalny, wg potrzeb terapeutyczny.

   Ponadto: rysuję, maluję, projektuję i szyję ubiory, nakrycia głowy, wykonuję autorskie naszyjniki, tkzw. „krawatki” oraz „tamborki” (obrazki malowane na jedwabiu) i lalki kolekcjonerskie. Swoje prace prezentowałam na wystawach indywidualnych i grupowych: w placówkach szkolnych, klubach i domach kultury, w Galerii POA „Nowolipki, biorę udział w „Otwartych Ogrodach” w Konstancinie, podczas których prezentuję obrazy i rękodzieło.

   W przyszłości  chciałabym wykonać mural wielkoformatowy oraz stworzyć otwartą pracownię artystyczną.