Kobiece Światoprzestrzenie 2018. Ogólnopolska Wystawa. GWA OKNO (08-04-2018)

8.04.2018 r. godz. 18.00 - Kobiece Światoprzestrzenie 2018. Ogólnopolska Wystawa Malarstwa. Uroczysty wernisaż został uświetniony spektaklem poetyckim "Cztery pory roku" w wykonaniu Klubu Literackiego Kaliope z CKR Raszyn oraz oprawą muzyczną w wyk. młodego muzyka Jerzego Denisiewicza, który na skrzypcach zagrał fragmenty "Czterech pór roku" Vivaldiego. Miejsce: Galeria Wystaw Artystycznych OKNO w Siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6.

Organizatorem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli. Wystawa objęta jest honorowym patronatem Wójta Gminy Lesznowola.

Galerie zdjęć z wydarzenia (cz.1 - spektakl, cz. 2 - wernisaż):

Na wystawie wyeksponowano prace
następujących artystów (porządek alfabetyczny
):

Adamczyk Ewa, Cygańska Agata, Dębski Michał, Dittwald Jacek, Drewicz Jan, Dziuba-Dittwald Wiesława, Januszewska Hanna, Kędziora Bogumiła, Kieś Karolina, Kotynia Zbigniew, Kuna Kamila, Kurzela Jolanta, Mąkosza Krystyna, Mrzygłód-Czyż Katarzyna, Partyka-Pojęta Janina, Pyra Elżbieta, Rob Roy, Sobolewska Jolanta Walentyna, Syryt Barbara, Szymczak Izabela, Wasiak Jadwiga, Wiśniewski Zbigniew, Zawadzka Magdalena.

Filmy z wydarzenia:

Relacja z wernisażu Ogólnopolskiej Wystawy Malarstwa
„Kobiece Światoprzestrzenie 2018”

Jan Drewicz
instruktor GOK - opiekun wystawy

Już po raz czwarty Galeria Wystaw Artystycznych OKNO w GOK Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6 gościła Ogólnopolską Wystawę Malarstwa „Kobiece Światoprzestrzenie 2018

W niedzielę 8 kwietnia 2018 r. o godzinie 18.00 odbył się uroczysty wernisaż wystawy uświetniony spektaklem poetycko-muzycznym „Cztery pory roku” w wykonaniu Klubu Literackiego Kaliope z CKR Raszyn oraz młodego muzyka Jerzego Denisiewicza, który na skrzypcach zagrał fragmenty „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego.

Na uroczystość przybyli artyści, publiczność oraz pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli Jolanta Walentyna Sobolewska – pomysłodawczyni wystawy „Kobiece Światoprzestrzenie”, pani Katarzyna Przemyska – Radna Gminy Lesznowola oraz pani Hanna Liwińska - Sołtys Lesznowoli a także pan Grzegorz Tylec - Redaktor "Kuriera Południowego".

Organizatorem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli. Wystawa objęta jest honorowym patronatem pani Wójt Gminy Lesznowola – Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik.

W tym roku zaprezentowało swoje prace 23 twórców. Kobiece światoprzestrzenie to temat bardzo szeroki. Mamy zatem na wystawie prace, które poruszają problemy życia codziennego, codzienne obowiązki oraz prace, które ukazują świat wewnętrznych przeżyć kobiety. Świat marzeń, miłości i fantazji. Aby zmierzyć się z tematem artyści sięgnęli po różne formy wyrazu. Obok prac figuratywnych pojawiają się także abstrakcje. Ta różnorodność wystawy jest jej ogromnym atutem.

W części artystycznej zebrani goście mogli wysłuchać poezję w autorskim wykonaniu pań
z Klubu Literackiego Kaliope z CKR Raszyn: Marioli Wiewiór (Wiosna), Ewy Adamczyk (Lato), Renaty Kisiel (Jesień) i Bogumiły Kędziory vel Szabel (Zima). Fragmenty „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego zagrał uczeń Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Fryderyka Chopinaw Warszawie Jerzy Denisiewicz. Spektakl poetycko-muzyczny był miłym akcentem podczas wernisażowego wieczoru.

Po spektaklu pani Dyrektor GOK Jolanta Walentyna Sobolewska i opiekun wystawy Jan Drewicz wręczyli przybyłym na wernisaż artystom pamiątkowe certyfikaty. Następnie wszyscy przeszli do Galerii OKNO, gdzie wyeksponowane są prace.

Zapraszamy do oglądania wystawy. Wystawa będzie trwała przez miesiąc od daty wernisażu.

Serdecznie dziękujemy malarzom za nadesłanie  swych dzieł
i życzymy nieustającej weny twórczej

Jolanta Walentyna Sobolewska
Dyrektor GOK Lesznowola

Jan Drewicz
Opiekun wystaw w GOK Lesznowola

Wieczór wernisażowy
został uświetniony spektaklem poetyckim
pt. "Cztery pory roku".

Tak zapraszaliśmy artystów
do wzięcia udziału w wydarzeniu:

I INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE
DLA MALARZY CHCĄCYCH WZIĄĆ UDZIAŁ W WYSTAWIE

UWAGA - NABÓR PRAC ZAKOŃCZONY!

Zaprosiliśmy artystów malarzy, tak profesjonalnych, jak i tworzących  amatorsko, do wzięcia udziału w zbiorowej  Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa pt. "Kobiece Światoprzestrzenie 2018" i zaprezentowania swoich dzieł.  Udział w wystawie mogą wziąć tylko osoby pełnoletnie.

• Można było nadesłać maksymalnie 3 prace malarskie przygotowane do ekspozycji (konieczna zawieszka a w wypadku prac na papierze - pełna oprawa). Ogólna ilość nadesłanych prac oraz ich wartość artystyczna zdecyduje o tym, czy wyeksponowane zostaną wszystkie prace danego autora, czy tylko ich część.
  • Każda z prac na odwrocie musiała zawierać następujące informacje:

- tytuł
- imię i nazwisko oraz miejscowość autora
- technika wykonania obrazu

a także - tylko do wiadomości organizatorów - dołączona kartka z kontaktowym nr telefonu i adresem e-mail

• Ostateczny termin nadsyłania prac minął 30 marca 2018 r.
  • Prace można było dostarczyć osobiście lub pocztą/ kurierem na adres:

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli
Stara Iwiczna, ul. Nowa 6
05-500 Piaseczno

• Koszt transportu - wysyłki (również zwrotnie po zakończeniu wystawy) ponoszą autorzy dzieł.
  • Nadesłanie prac na wystawę jest jednocześnie zgodą autora na ich ekspozycję, fotografowanie i filmowanie w celach promujących wydarzenie oraz działania GOK Lesznowola.
  • Opiekunem wystawy jest p. Jan Drewicz.
    Kontakt tel.
    e-mail: jan.drewicz@gok-lesznowola.pl

Wspomnienia z zeszłorocznej edycji tej wystawy
tutaj