Kobiece Światoprzestrzenie 2019. Trwa Ogólnopolska Wystawa Malarstwa. GWA OKNO. Stara Iwiczna (24-03-2019)

24.03.2019 r. godz. 18.00 - Wernisaż Zbiorowej Wystawy Malarstwa "Kobiece Światoprzestrzenie 2019". Wieczór uświetni koncert Iwony Manista-Kutryś wraz z poezją Ewy Jowik. Miejsce: Galeria wystaw Artystycznych OKNO w siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6.

Ogólnopolska Wystawa Malarstwa „Kobiece Światoprzestrzenie - 2019”

Ogólnopolska Wystawa MalarstwaKobiece Światoprzestrzenie” wpisała się już na stałe do kalendarza ważnych imprez kulturalnych Gminy Lesznowola. Tegoroczna V edycja „Kobiecych Światoprzestrzeni” zgromadziła prace 60 artystów z całej Polski. Organizatorem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli. Wystawa objęta jest honorowym patronatem pani Wójt Gminy Lesznowola – Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik.

W niedzielę 24 marca 2019 r. o godzinie 18.00 w Galerii Wystaw Artystycznych OKNO w GOK Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6 odbył się uroczysty wernisaż wystawy. Tematyka wystawy, która jest dowolną interpretacją tak fizycznego, codziennego, jak i duchowego życia kobiety spotkała się z dużym zainteresowaniem twórców. Bogactwo przedstawień „świata kobiet” zaproponowane przez artystów zachwyca i skłania do refleksji.

Wieczór prowadzili dyrektor GOK Lesznowola p. Jolanta Walentyna Sobolewska oraz p. Jan Drewicz - opiekun tejże wystawy, którzy wraz z p. Elżbietą Obłuską - skarbnik Gminy Lesznowola oraz z radnym p. Bartłomiejem Ludwikiem Soszyńskim gratulowali malarzom pięknych owoców pracy twórczej oraz wręczali Certyfikaty Wystawy i pamiątkowe upominki.

Tradycyjnie wernisaż uświetnił koncert poetycko – muzyczny. Tym razem swoje wiersze czytała poetka Ewa Jowik, a piosenki zaśpiewała wokalistka i kompozytorka Iwona Manista-Kutryś. Warto nadmienić, że niektóre z wykonanych na koncercie piosenek są autorstwa obu Pań.

W wystawie wzięli udział: Ewa Adamczyk, Helen Arut, Urszula Bąkowska, Ewa Bieńkowska-Mochtak, Małgorzata Bocian, Anna Connoly, Wiesława Czarnecka-Koźlik, Michał Dębski, Jacek Dittwald, Elżbieta Hampson, Elżbieta Hutnik, Hanna Januszewska, Krzysztof Kargol, Hanna Karpińska, Jolanta Helena Kazana, Elżbieta Kazimierczyk, Bogumiła Kędziora, Karolina Kieś, Izabella Kloch, Teodora Kurek, Stanisław Kurek, Joanna Latos, Agnieszka Lisowska-Kalicka, Justyna Madajewska, Anna Makowska, Zofia Matuszak-Czekierda, Katarzyna Mrzygłód-Czyż, Leokadia Nastały, Wiesława Nastały-Płaskocińska, Arkadiusz Neubauer, Mirosława Nowak, Ewa Pacholewicz, Ignacy Pałka, Sylwia Ewa Paszko, Monika Pawłowska, Teresa Pietras, Agnieszka Piotrowska, Beata Rajewska, Julita Rajkowska, Maja Raszewska, Barbara Rybiańska, Anna Siłuch, Jolanta Walentyna Sobolewska, Urszula Sosnowska, Ludmiła Sowińska, Izabela Szymczak, Anna Szymczyk, Violetta Tatarowska, Barbara Trojanowska, Maja Troszkiewicz, Iwona Warchoł, Katarzyna Waś, Ewa Witkowska, Dorota Wittwer, Maryla Wierzbowska, Maria Wiśniewska, Wiesław Wojciechowski, Jadwiga Wolska, Bogusława Zwolińska, Iwona Żelazko.

Jan Drewicz
Opiekun wystawy

Zdjęcia z wydarzenia - koncert oraz wręczanie Certyfikatów:

W niedzielny wieczór dnia 24.03.2019 r. w Galerii Wystaw Artystycznych OKNO w siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6. odbył się uroczysty wernisaż Zbiorowej Wystawy Malarstwa "Kobiece Światoprzestrzenie 2019".

Przedtem jednak wysłuchaliśmy znakomitego koncertu w wyk. Iwony Manista-Kutryś oraz wierszy przeczytanych przez poetkę p. Ewę Jowik. Warto nadmienić, że niektóre z wierszy p. Ewy otrzymały nowe życie poprzez skomponowaną przez p. Iwonę muzykę i stały się pięknymi piosenkami.

Film z koncertu wernisażowego:

Folder:

Folder w pliku pdf.

Autorzy prac zakwalifikowanych na wystawę (porządek alfabetyczny):

Wspomnienia z ostatnich edycji: 2018, 2017

UWAGA - NABÓR PRAC
JUŻ ZAMKNIĘTY

I INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE
DLA MALARZY CHCĄCYCH WZIĄĆ UDZIAŁ W WYSTAWIE

Zapraszamy artystów malarzy, tak profesjonalnych, jak i tworzących  amatorsko, do wzięcia udziału w zbiorowej  Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa pt. "Kobiece Światoprzestrzenie 2019" i zaprezentowania swoich dzieł.  Udział w wystawie mogą wziąć i panie, i panowie, jednakże tylko osoby pełnoletnie.

Tematyką prac jest dowolna interpretacja tak fizycznego, codziennego, jak i duchowego życia kobiety. Dopuszczalne są portrety, sceny rodzajowe, pejzaże oraz abstrakcje o zabarwieniu emocjonalnym.

Ważne informacje organizacyjne:

• Można nadesłać maksymalnie 3 prace malarskie przygotowane do ekspozycji (konieczna zawieszka a w wypadku prac na papierze - pełna oprawa). Ogólna ilość nadesłanych prac oraz ich wartość artystyczna zdecyduje o tym, czy wyeksponowane zostaną wszystkie prace danego autora, czy tylko ich część.
  • Każda z prac na odwrocie musiała zawierać następujące informacje:

- tytuł
- imię i nazwisko oraz miejscowość autora
- technika wykonania obrazu

a także - tylko do wiadomości organizatorów - dołączona kartka z kontaktowym nr telefonu i adresem e-mail

• Ostateczny termin nadsyłania prac - do 15 marca 2019 r.
  • Prace można dostarczyć osobiście lub pocztą/ kurierem na adres:

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli
Stara Iwiczna, ul. Nowa 6
05-500 Piaseczno

• Koszt transportu - wysyłki (również zwrotnie po zakończeniu wystawy) ponoszą autorzy dzieł.
  • Nadesłanie prac na wystawę jest jednocześnie zgodą autora na ich ekspozycję, fotografowanie i filmowanie w celach promujących wydarzenie oraz działania GOK Lesznowola.
  • Opiekunem wystawy jest p. Jan Drewicz.
    Kontakt tel.
    e-mail: jan.drewicz@gok-lesznowola.pl