Kobiece Światoprzestrzenie 2017. Ogólnopolska Wystawa Malarstwa i poezja Szabel w GWA OKNO. Stara Iwiczna (23-04-2017)

23.04.2017 r. godz. 18.00 odbył się wernisaż Ogólnopolskiej Wystawy Malarstwa "Kobiece Światoprzestrzenie". Wystawa będzie czynna przez miesiąc od daty wernisażu - zwiedzamy do 22 maja włącznie. Miejsce: Galeria Wystaw Artystycznych OKNO w Siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6.

Podczas wieczoru podziwialiśmy wystawę i mogliśmy porozmawiać osobiście z artystami malarzami. Odbył się też wieczór poetycki Bogumiły Kędziory vel Szabel. Wieczór został uświetniony występem muzyczno-wokalnym w wyk. Pauliny Pytlak i Jana Tabęckiego

Zapraszamy na dwa filmy z wernisażu.

W pierwszym (ponad godzinnym) - wieczór poetycki Szabel,
koncert Pauliny Pytlak i Jana Tabęckiego oraz uroczystość
rozdania Certyfikatów Wystawy artystom malarzom.

W drugim, (pięciominutowym) - wspólne oglądanie wystawy
oraz słodkie babeczki:)

M A L A R S T W O

Zaprosiliśmy artystów malarzy, tak profesjonalnych, jak i malujących amatorsko, do do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa pt. "Kobiece Światoprzestrzenie" i zaprezentowania swoich dzieł. Opiekunem wystawy jest p. Jan Drewicz. Kontakt e-mail: jan.drewicz@gok-lesznowola.pl

Na nasze zaproszenie odpowiedziało 25 malarzy. Autorzy prac w porządku alfabetycznym:
Hanna Cichosz, Grażyna Głuch, Beata Ignaczak, Mieczysława Izdebska-Łazorek, Joanna Jagodzińska, Jolanta Kędzierska, Bogumiła Kędziora, Renata Krawczyk, Ajith Krishnamoorthy Nair, Krystyna Mąkosza, Tatyana Morozova, Wiesława Mysiak, Anna Neubart, Dorota Otulska, Anna Pawlak, Teresa Pietras, Jolanta Walentyna Sobolewska, Teresa Stempkowicz, Izabela Szymczak, Maja Troszkiewicz, Ewa Witkowska, Wiesław Wojciechowski, Sylwia Wyszkowska, Magdalena Zawadzka, Joanna Zielińska.

Zdjęcia z uroczystości rozdania Certyfikatów wystawy - kliknij w fotografię:

Wernisażowe oglądanie wystawy
kliknij tutaj by zwiedzić wystawę wirtualnie - film
- kliknij fotografię, by wejść do galerii zdjęć:

Kulisy - czyli roboczo:
- a tak wyglądała praca nad ekspozycją obrazów - film
- praca nad ekspozycją obrazów - zdjęcia:

P O E Z J A

Podczas wieczoru wernisażowego
wysłuchaliśmy poezji Bogumiły Kędziory vel SZABEL w wykonaniu autorki

SZABEL – pisze wiersze od trzynastego roku życia. Jest autorką wierszy o bardzo szerokiej tematyce - patriotycznej, filozoficznej i miłosnej. Często pisze też o przyrodzie, o porach roku, czasami też żartobliwie. W jej zbiorach znajduje się wiele utworów okolicznościowych np. z okazji  Dnia Matki, Babci, Dziadka, Świąt Bożego Narodzenia i z wielu innych okazji.  Poetka pisze też lekkie i pogodne wiersze dla dzieci oraz teksty piosenek.

Szabel jest członkiem Klubu Literackiego „Kaliope”, który działa przy Centrum Kultury w Raszynie. W swoim dorobku ma tomik wierszy pt. „To dla ciebie wiersze piszę”, oraz wiersze w antologii „Warto się czasem zatrzymać”. Swoją twórczość prezentuje na wieczorkach autorskich własnych jak i z członkami klubu. Swoją poezją dzieli się również na spotkaniach z dziećmi w szkołach podstawowych, gimnazjach oraz świetlicach. Szabel kocha kwiaty, zwierzęta, podróże i.. ciszę. Bo to w niej najczęściej odwiedza ją wena.

Zdjęcia z wieczoru poetyckiego SZABEL i z koncertu wernisażowego w wyk. Pauliny Pytlak i Jana Tabęckiego podczas wernisażu - kliknij w fotografię:

M U Z Y K A

Podczas wieczoru wernisażowego nie zabrakło także muzyki. Dla wszystkich Artystów oraz wernisażowych gości wystąpiła młodziutka, zdolna wokalistka Paulina Pytlak przy akompaniamencie Jana Tabęckiego. Wysłuchaliśmy czterech pięknych, refleksyjnych utworów: ,,Kiedy mówisz" ( Kayah), ,,Nie wie nikt" (Monika Urlik), ,,Valerie" (Amy Winehouse) i ,,Jeszcze poczekajmy"  (Anna Maria Jopek).

Powyżej zaprosiliśmy do obejrzenia filmu z wernisażowego koncertu.
Posłuchajmy tej jednej z innych piosenek w wykonaniu Pauliny.

SŁODKI BABECZEK SMAK

Za nami niepowtarzalny artystyczny wieczór, podczas którego - co już stało się tradycją - nie zabrakło i przepysznych, polukrowanych babeczek. Obraz olejny pt. "Aria Lukrecja" autorstwa inicjatorki wystawy - dyrektor GOK Lesznowola Jolanty Walentyny Sobolewskiej, stał się malarskim znakiem rozpoznawczym każdej z edycji tejże ekspozycji. Nie mogło więc nigdy zabraknąć także i tych tak lubianych ciasteczek, którymi częstowała gospodyni miejsca.

Babeczki te, wraz z obrazem firmującym "Kobiece Światoprzestrzenie" stały się symbolicznym pomostem pomiędzy pyszną i kolorową artystyczną ucztą dla oka, duszy, a także i dla podniebienia. Bo każda kobieta w sobie wiele światów ma i gości w nie czasem zaprasza. Do zobaczenia za rok na kolejnej edycji "Kobiecych Światoprzestrzeni"!

Zajrzyjmy na archiwalną stronę GOK Lesznowola, by powspominać poprzednie edycje wystawy "Kobiece Światoprzestrzenie" w latach: 2015 i 2014.