Koncert Noworoczny - Stanisław Soyka. Stara Iwiczna (08-01-2017)

W niedzielę 8.01.2017 r. o godz. 19.00 odbył się koncert noworoczny w wykonaniu znakomitego Stanisława Soyki. Zapraszali Organizatorzy: Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Proboszcz Parafii pw. Zesłania Ducha Świętego i Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli. Miejsce: kościół pw. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej. Wstęp wolny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia:

Kliknij w powyższą fotografię.

Relacja z wydarzenia

W niedzielę, 8 stycznia 2017 roku, w kościele w Starej Iwicznej wystąpił Stanisław Soyka. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli, patronat zaś sprawowali Wójt Gminy Lesznowola Maria Jolanta Batycka-Wąsik oraz Samorząd Gminy Lesznowola. Nie można zapomnieć o gospodarzu miejsca – ks. proboszczu Dariuszu Gocłowskim, który otworzył progi parafii.

Znakomity wokalista, pianista i kompozytor. Artysta rozpoznawalny już od pierwszych nut. Mistrz polskiej sceny muzycznej. To tylko niektóre z określeń Stanisława Soyki, o którym można by było powiedzieć wiele, gdyż jego dorobek jest ogromny. Podczas koncertu noworocznego artysta wyśpiewał znane polskie kolędy, a do jednej z nich – „Bóg się rodzi” – zaprosił bardzo liczną widownię. Repertuar artysty jest jednak zbyt znany i publiczność nie pozwoliłaby mu odejść od fortepianu, gdyby nie wykonał także swoich najbardziej znanych kawałków. Stanisław Soyka bisował dwa razy, dzięki czemu mogliśmy usłyszeć, a nawet razem zaśpiewać, takie utwory jak „Tolerancja”, „Cud niepamięci” czy „Absolutnie nic”. Nie zabrakło również utworu „Strumień” do słów poematu „Tryptyk rzymski” Jana Pawła II.

Koncerty noworoczne na stałe zagościły w kalendarium wydarzeń kulturalnych gminy Lesznowola. Zapraszani są na nie czołowi polscy artyści, którzy swoją charyzmą i talentem przyciągają rzesze słuchaczy.

Anna Piekutowska
GOK Lesznowola

Stanisław Soyka - wokalista jazzowy, pianista, multiinstumentalista, aranżer i kompozytor, który od lat należy do największych muzyków polskiej sceny. W jego dorobku artystycznym znajdziemy ponad 30 albumów. Tematyką jego utworów jest miłość lub jej brak, życie wewnętrzne człowieka a także problemy współczesnego świata. Tym razem w będziemy mieć nieukrywaną przyjemność usłyszeć tego wspaniałego, pełnego mądrości życiowej artystę także i w świątecznym repertuarze.

Posłuchajmy piosenki pt. "Zobacz we mnie człowieka".

Serdecznie zachęcamy do bliższego zapoznania się z bogatą twórczością Stanisława Soyki
na stronie internetowej artysty: www.soyka.pl