Koncert Patriotyczny z okazji Święta Narodowego 3 Maja. Tomasz Nowak i Grzegorz Toporowski (03-05-2021)

3.05.2021 godz. 18.00 - wirtualny Koncert Patriotyczny z okazji Święta Narodowego 3 Maja w wykonaniu Tomasza Nowaka i Grzegorza Toporowskiego. Zapraszają Organizatorzy: Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola i GOK Lesznowola. Publikacja  filmu z koncertu odbędzie się na fanpage GOK Lesznowola.

Link do fanpage: https://www.facebook.com/Gminny.Osrodek.Kultury.w.Lesznowoli

Wystąpią dla Państwa znakomici muzycy, związani od wielu lat z GOK Lesznowola jako kierownicy Zespołu Śpiewaczego Tęcza.

Pan dr hab. Tomasz Nowak - etnomuzykolog, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, członek towarzystw naukowych i folklorystycznych tak krajowych, jak i międzynarodowych (m. in. CIOFF, ICTM, ESEM, ZKP). Zdobywca licznych nagród i wyróżnień m. in. Nagroda Clio 2007, Nagroda im. ks. prof. Feichta 2008.

Pan Grzegorz Toporowski - Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureat wielu konkursów krajowych i zagranicznych. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. W dorobku artystycznym ma również nagranie utworu Ryszarda Osady „E-Motion" dla wytwórni Acte Preable. Płyta ta w roku 2004 była nominowana do Fryderyków w kategorii Muzyka Współczesna. Współpracuje z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej oraz Operą Narodową, a także od wielu lat z Teatrem Narodowym. Do dorobku artystycznego niewątpliwie należy zaliczyć również szeroko zakreśloną działalność pedagogiczną, która jest doceniana przez wielu wybitnych specjalistów.

Montaż filmu: Jan