Konkurs malarski "Salvador Dali moją inspiracją" (28-04-2017)

Gminny Ośrodek Kultury w  Lesznowoli pod patronatem Wójta i Samorządu Gminy Lesznowola zorganizował i przeprowadził Ogólnopolski Konkurs Malarstwa Surrealistycznego pt. "Salvador Dali moją inspiracją", przeznaczony dla osób dorosłych. Pracę należało złożyć do 28 kwietnia 2017 r. do godz. 15.30.  Regulamin konkursu poniżej.

28.05.2017 r. godz. 17.00 - Wernisaż Surrealistycznej Wystawy Pokonkursowej "Salvador Dali moją inspiracją". Podczas wernisażu odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom konkursu. Miejsce: Galeria Wystaw Artystycznych OKNO w siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6.

W dniu 24.05.2017 r. Komisja w składzie:

Jolanta Walentyna Sobolewska - dyrektor GOK Leznowola, art. plastyk
Sylwia Wyszkowska - instruktor ds. artystycznych, art. plastyk
Jan Drewicz - opiekun wystawy, art. malarz

wyłoniła następujących zwycięzców:

LAURACI
KONKURSU SURREALISTYCZNEGO
„SALVADOR DALI MOJĄ INSPIRACJĄ”

I miejsce: Zbigniew Wiśniewski  ,,Zabawki”  Bielsko Biała
II miejsce: Anna Zborovska "Tajemny krąg" Płock
III miejsce: Katarzyna Mrzygłód-Czyż "Siatka snu" Nowa Iwiczna

Wyróżnienia:

Joanna Adamek ,,Sen – Pejzaż jesienny”  Warszawa
Elżbieta Hampson "Telefon do przyszłości”  Piaseczno
Aneta Podżorska ,,Złota linia”  Gdynia

Obejrzyjmy prace laureatów:

Gorąco gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w konkursie malarzom
za poruszenie wyobraźni i liczne wzięcie udziału
w surrealistycznym zadaniu twórczym.

Na konkurs "Salvador Dali moją inspiracją" wpłynęły 42 prace i zostały zakwalifikowane do surrealistycznej wystawy, o wernisażu której przeczytasz tutaj

REGULAMIN KONKURSU MALARSKIEGO DLA DOROSŁYCH
PT.
„SALVADOR DALI MOJĄ INSPIRACJĄ”

1.   Organizatorem Konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli pod patronatem Wójta i Samorządu Gminy Lesznowola.

2.   Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany tak do twórców nieprofesjonalnych  jak i profesjonalistów. Uczestnicy konkursu muszą mieć ukończony 18 rok życia.

3.   Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny.

4.   Celem Konkursu jest poszukiwanie indywidualności twórczych oraz kształtowanie aktywnego uczestnictwa w kulturze i sztuce poprzez zainspirowanie malarzy szeroko rozumianą tematyką surrealistyczną,  której założeniem jest wyrażanie wizualne percepcji wewnętrznej. Pod uwagę brane będą przede wszystkim bogactwo wyobraźni twórczej, walory artystyczne i estetyczne pracy, indywidualne podejście do tematu, oryginalność, ale także kompozycja oraz nastrój pracy. Prace powinny być zainspirowane życiem i twórczością wielkiego artysty malarza Savadora Dali lub tematyką snów. Obrazy  powinny mieć charakter surrealistyczny, tematycznie dotykający pogranicza jawy i snu, fantazji, halucynacji, co objawia się odsunięciem od realnego racjonalizmu.

5.   Do konkursu można zgłosić tylko jedną pracę. Praca musi być samodzielna i własnego pomysłu, nie może być kopią obrazu innego artysty, w tym Salvadora Dali.  Obraz  wykonany techniką olejną lub akrylową na płótnie nie może przekroczyć maksymalnego wymiaru 81 cm x 100 cm.

6.   Z tyłu obrazu należy podać czytelnie dane:

a. imię i nazwisko autora,
b. adres autora, telefon kontaktowy i adres e-mail
c. tytuł pracy, technika i wymiary

7.   Pracę malarską należy dostarczyć osobiście (Biuro GOK pracuje w godzinach od 8.00 do 16.00) lub nadesłać pocztą do dnia 30 kwietnia 2017 roku (liczy się data wpływu  pracy) pod adres:

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli (siedziba główna)
Stara Iwiczna, ul. Nowa 6
05-500 Piaseczno

8.  Specjalnie powołane jury oceni prace i wyłoni zwycięzców.  Zostaną przyznane trzy kolejne miejsca oraz dwa wyróżnienia. Autorzy prac nagrodzonych oraz wyróżnionych otrzymają cenne nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

9.   Organizator zastrzega sobie prawo do innego podziału miejsc oraz do zmian w Regulaminie w razie konieczności.

10. Obrazy nagrodzone i wyróżnione zostaną sfotografowane i zamieszczone na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli: www.gok-lesznowola.pl w dziale konkursu. Zostaną też zaprojektowane i wydrukowane foldery wystawy pokonkursowej ze zdjęciami prac.

11. Dokładną datę wernisażu wystawy pokonkursowej, podczas którego odbędzie się uroczyste rozdanie nagród i wyróżnień, ogłosimy wraz z wynikami konkursu w maju 2017 roku. Dokładną informację o terminie Organizator poda na stronie internetowej: www.gok-lesznowola.pl w dziale KONKURSY/ Konkurs malarski "Salvador Dali moją inspiracją" oraz w innych mediach. Laureaci zostaną o dacie wernisażu powiadomieni także telefonicznie.

12. Wybrane nagrodzone prace zostaną opublikowane  na stronie internetowej GOK Lesznowola, w kwartalniku kulturalnym pt. „Puzderko Kulturalne” oraz innych mediach.

13. Zastrzega  się, że złożenie pracy konkursowej jest jednocześnie zgodą autora na nieodpłatną publikację pracy w całości lub we fragmentach przez GOK Lesznowola.

14. Prace nadesłane na konkurs zostaną zwrócone ich autorom po zakończeniu wystawy, która będzie wyeksponowana W Galerii Wystaw Artystycznych OKNO w Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznowoli z siedzibą w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6 i trwać będzie przez miesiąc od daty wernisażu. Prace będzie można odebrać osobiście lub zostaną odesłane na podany przez autora adres na koszt adresata (za pobraniem).

15. Opiekunem konkursu jest pan Jan Drewicz, instruktor plastyczny GOK w Lesznowoli. Kontakt: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, tel. 510 773 454, adres e-mail: jan.drewicz@gok-lesznowola.pl

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie.

Jolanta Walentyna Sobolewska
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli