Konkurs plastyczny pt. "Jak wyobrażam sobie Chrzest Polski sprzed 1050 lat?" (19-06-2016)

Gminny Ośrodek Kultury pod patronatem Wójta Gminy Lesznowola ogłosił konkurs plastyczny dla dzieci klas 4-6 i młodzieży gimnazjalnej z terenu gminy Lesznowola pt. "Jak wyobrażam sobie Chrzest Polski sprzed 1050 lat?". Termin składania prac minął 20 maja 2016 r. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Prace Laureatów można obejrzeć poniżej.

Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród i wyróżnień odbyło się w niedzielę 19.06.2016 r. podczas VIII Wielkiego Przeglądu Twórczości Uczestników Zajęć Cyklicznych w GOK Lesznowola pt. "Gruszki Na Wierzbie".

Film z rozdania nagród:

Laureatom osobiście gratulowali p. Elżbieta Obłuska - Skarbnik Gminy Lesznowola, p. Jolanta Walentyna Sobolewska - Dyrektor GOK Lesznowola, p. Jan Drewicz - opiekun konkursu oraz  p. Jacek Arendarski - Prezes Mazowieckiego Związku Pracodawców w Gminie Lesznowola, który był współsponsorem ufundowanych nagród.

Wyniki konkursu:

PROTOKÓŁ POKONKURSOWY
sporządzony dnia 14.06.2016 r.
w Biurze GOK Lesznowola

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli przedstawia protokół pokonkursowy Konkursu plastycznego dla dzieci starszych i młodzieży pt. „Jak wyobrażam sobie Chrzest Polski sprzed 1050 lat”, ogłoszonego w kwietniu 2016 r. na stronie internetowej www.gok.lesznowola.pl oraz na plakatach na terenie gminy Lesznowola.

Po obejrzeniu 10 prac zgłoszonych do konkursu Komisja w składzie:

- Jan Drewicz – plastyk GOK
- Sylwia Wyszkowska – plastyk GOK
-  Joanna Jagodzińska – plastyk GOK

przyznała następujące nagrody:

I grupa (klasy IV-VI; kat. szkoła podstawowa):

I miejsce – Marta Zielińska, kl. VI a, ZSP Nowa Iwiczna

II miejsce – Małgorzata Zielińska, kl. V e, ZSP Nowa Iwiczna

III miejsce – Patryk Kujanowicz, kl. VI b, ZSP Mroków

II grupa (klasy I-III; kat. gimnazjum):

I miejsce – Mariusz Opoka, kl. I a, ZSP Mroków

II miejsce – Julia Sachajczuk, kl. I b, ZSP Mroków

III miejsce – Anna Tomaszewska, kl. I a, ZSP Mroków

Gorąco gratulujemy!

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO PT.

„Jak wyobrażam sobie
Chrzest Polski sprzed 1050 lat”

1. Konkurs ma charakter gminny i jest skierowany do starszych dzieci i młodzieży gimnazjalnej.
2. W konkursie przewidziano następujące kategorie wiekowe:
a. uczniowie klas IV–VI szkół podstawowych
b. uczniowie gimnazjum
3. Prace przedstawiające scenę rodzajową z wydarzenia historycznego, którym był Chrzest Polski, należy przygotować w formacie A3 techniką rysunku lub malarstwa.
4. Do konkursu można zgłosić tylko jedną pracę. Praca musi być samodzielna i własnego pomysłu, kopiowanie prac już istniejących jest zabronione.
5. Prace muszą być opatrzone danymi (z tyłu rysunku):
a. imię i nazwisko autora,
b. klasa,
c. nazwa i adres szkoły,
e. adres e-mail (rodzica, opiekuna lub ucznia).
6.   Zapakowane i zabezpieczone prace należy dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty do sekretariatu Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli (ul. Nowa 6, Stara Iwiczna, 05-500 Piaseczno) do 20 maja 2016 roku (decyduje data dostarczenia przesyłki do naszej placówki). Biuro GOK pracuje w poniedziałki w godz. 8.00-17.30 i od wtorku do piątku w godz. 8.00-16.00.
7. Specjalnie powołane jury oceni prace w poszczególnych kategoriach wiekowych i wyłoni zwycięzców. Pod uwagę brane będą przede wszystkim walory artystyczne pracy, indywidualne podejście do tematu, oryginalność, ale także kompozycja oraz nastrój pracy.
8. Wyniki konkursu zostaną podane na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury do dnia 3 czerwca 2016 r. Decyzje jury są ostateczne.
9. Autorzy prac nagrodzonych oraz wyróżnionych otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy. O terminie uroczystości wręczenia nagród poinformujemy mailowo wyłącznie osoby nagrodzone i wyróżnione. Prace  nagrodzone i wyróżnione zostaną zamieszczone na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli.
10. Patronat honorowy nad konkursem objęła Wójt Gminy Lesznowola. Organizatorem Konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli.
11. Uczestnictwo w konkursie oznacza zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie prac przez organizatora w celach promocyjnych.
12. Informacji udziela opiekun konkursu: Jan Drewicz: jan.drewicz@gok-lesznowola.pl oraz Sekretariat GOK: tel. 22 757 92 09.

do udziału w konkursie, życząc weny twórczej!

Jolanta Walentyna Sobolewska
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli