43. Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka 2020 (20-11-2020)

Rok 2020 dla nas wszystkich jest trudny i nieprzewidywalny. Instytucje kultury były zmuszone odwołać wiele wydarzeń kulturalnych, zrealizować je w innym terminie lub zmienić sposób realizacji.

Rozpoczęta w bieżącym roku realizacja Konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka została przerwana, ale razem z Mazowieckim Instytutem Kultury zechcieliśmy 43. edycję w tym roku dokończyć.

20 listopada odbyły się eliminacje gminne 43. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Przeprowadziliśmy przesłuchania w formie elektronicznej. Dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny oceniały panie Magdalena Łyszcz i Anita Kochanowska-Cydzik. Nagrody przyznano w trzech kategoriach wiekowych:

klasy 1-3 szkoły podstawowej
I miejsce - Dominika Jakóbiak
II miejsce - Lena Chludzińska

klasy 4-6 szkoły podstawowej
I miejsce - Conrad Petersen
II miejsce - Michalina Czauderna
III miejsce - Casper Petersen

klasa 7 i 8 szkoły podstawowej
I miejsce - Aleksandra Pałyga

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w ujawnianiu talentów.

Aneta Zielińska

Pliki do pobrania: