Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Lato z Kinem Sferycznym. Magdalenka (22-07-2022)


22.07.2022 r. godz. 11.00-11.30 - Lato z Kinem Sferycznym - Tajemnice drzew (wiek uczestników: 5+). Wstęp wolny. Zapisy: 504 192 208. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Magdalence, ul. Lipowa 28

Tajemnice drzew
Dla dzieci w wieku od 5 lat

Każdy z nas wie, że drzewa są niezbędne by chronić różnorodność biologiczną oraz podtrzymywać życie na planecie, jednak DLACZEGO tak jest? Co wiemy o fotosyntezie, zmianach tlenu i strukturze drzew od korzeni do liści? Jak drzewa otrzymują energię słoneczną? Dlaczego rosną? W jaki sposób, wbrew grawitacji, woda przedostaje się od korzeni do liści na wierzchołkach drzew? Na te oraz inne pytania odpowiedzą bohaterowie filmu: dociekliwa i miła biedronka Dolores oraz wyjątkowy świetlik Mike. Razem z nimi widzowie wyruszą w podróż do cudownego świata przyrody, by odkryć największe tajemnice drzew!

22.07.2022 r. godz. 12.00-12.30 - Lato z Kinem Sferycznym - Tajemnice grawitacji - śladami Alberta Einsteina (wiek uczestników: 10+). Wstęp wolny. Zapisy: 504 192 208. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Magdalence, ul. Lipowa 28

Tajemnice grawitacji – śladami Alberta Einsteina
Dla dzieci w wieku od 10 lat

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."
Albert Einstein

Dlaczego rzeczy spadają na ziemię bez magii?
Dwunastoletni Luke jest bystrym i pomysłowym chłopcem, który uwielbia swoją latającą deskorolkę, często również marzy o byciu magikiem o pseudonimie "Limbradur" i wkraczaniu w inne światy. Jego idolem jest Albert Einstein, a Luke jest zafascynowany nauką i wszechświatem, znacznie bardziej niż nudnymi magicznymi zaklęciami. Interesują go gwiazdy, wszechświat i prawa natury. Pewnej nocy zakrada się do Muzeum Alberta Einsteina, gdzie poznaje ALBYX3. Jest to mały, sprytny i raczej dziwny robot, który wie wszystko o Albercie Einsteinie i jego teoriach. ALBY zabiera Luke’a w magiczną podróż w czasie i przestrzeni. Opowiada ekscytującą historię, podczas której wyjaśnia główne zasady tajemniczej siły jaką jest grawitacja. Dla dociekliwego i żądnego przygód LIMBRADURA jest to niesamowite przeżycie, podczas którego Alby umożliwia mu dogłębne poznanie i zrozumienie fascynujących teorii Einsteina.