Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Lesznowolska Orkiestra Symfoniczna LOS


Lesznowolska Orkiestra Symfoniczna gra muzykę poważną i filmową.
Dyrygentem LOS jest pan Arkadiusz Górka. Do lutego 2018 był nim Mariusz Kolinko.
 

Próby odbywają się od września do końca czerwca
w filii GOK Lesznowola w Magdalence

ul. Lipowa 28, tel. 509 310 659
poniedziałek, godz. 17.30 - 19.30
czwartek, godz.  17.30 - 19.30

Chętnych do dołączenia do LOS prosimy o zgłaszanie się do dyrygenta na miejscu w czasie prób lub telefonicznie do filii GOK Lesznowola w Magdalence.

---

Lesznowolska Orkiestra Symfoniczna została założona w 2011 roku z inicjatywy Pani  Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik – Wójt Gminy Lesznowola, Pana Jerzego Wiśniewskiego – Radnego Gminy Lesznowola, Pani Magdaleny Rejnowicz-Rydzewskiej oraz  Pana Jacka Pracza – członków LOS. Swój pierwszy koncert orkiestra zagrała 18 marca 2011 r., wykonując Libertango Astora Piazzoli oraz muzykę do filmów „Pearl Harbour" i „Misja”.

Drugi koncert Orkiestry miał miejsce podczas obchodów święta Gminy Lesznowola w dniu 19 czerwca 2011 r. Poza w/w utworami orkiestra zagrała wówczas jeszcze temat muzyczny z filmu „Różowa Pantera” oraz wiązankę przebojów Franka Sinatry.

W Orkiestrze gra kilkanaście osób – są to muzycy amatorzy, którzy poza swoją zawodową pracą znajdują czas na muzykowanie – hobby, w którym przyjemnością jest nie tylko gra na instrumencie ale właśnie wspólna gra i wspólne tworzenie muzyki, a satysfakcję, radość i efekt przynosi wspólna praca.

Do uczestnictwa w Orkiestrze zapraszamy wszystkich tych, którzy posiedli umiejętność gry na instrumentach orkiestrowych w stopniu co najmniej podstawowym, chcieliby te umiejętności rozwijać i spędzać czas w miłym towarzystwie bratnich muzycznych dusz.

 

Nagroda:

Lesznowolska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Mariusza Kolinko, zdobyła Grand Prix. Dom Kultury „Włochy” w Warszawie po raz trzynasty zorganizował Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów – Teraz My. Prezentacje konkursowe odbyły się w dniach 13-15 listopada 2015 r. w Okęckiej Sali Widowiskowej DKW w Warszawie, natomiast uroczyste ogłoszenie wyników nastąpiło podczas Koncertu Galowego 22 listopada 2015 r.

 

 

* * *

 

Ważniejsze koncerty otwarte Lesznowolskiej Orkiestry Symfonicznej:

  • od marca 2020 roku do czerwca 2021 Orkiestra zawiesiła próby i koncerty ze względu na pandemię
  • 15.06.2019 r. godz. 16.00 - Muzyczne Powitanie Lata - koncert Lesznowolskiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Arkadiusza Górki. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Łazach, ul. Przyszłości 8.
  • 03.06.2017 r. godz. 16.00Muzyczne Powitanie Lata 2017 - koncert Lesznowolskiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Mariusza Kolinko. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Łazach, ul. Przyszłości 8
  • 19.07.2016 r. g. 19.45 - Występ powitalny dla pielgrzymów przybyłych z okazji ŚDM do Parafii w Magdalence. Miejsce: teren przy kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Magdalence.
  • 4.06.2016 r. g. 17.00 - "Muzyczne Powitanie Lata" - Koncert Jubileuszowy z okazji 5-lecia LOS. Miejsce: Filia GOK Lesznowola w Łazach, ul. Przyszłości 8
  • 13.03.2016 r. g. 17.00 - Koncert kameralny kwartetu LOS podczas wernisażu wystawy malarstwa Wiesławy Czarneckiej-Koźlik w GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6
  • 28.02.2016 r. g. 17.00 - "Falentynki 2016"  Koncert LOS w Sali Widowiskowej w filii CKR Raszyn w Falentach, Aleja Hrabska 2 (budynek OSP)

 

* * *

Koncert Jubileuszowy 10-lecia istnienia
Lesznowolskiej Orkiestry Symfonicznej

Zdjęcia z wydarzenia

* * *

 

Relacja z Koncertu Jubileuszowego
Lesznowolskiej Orkiestry Symfonicznej z okazji 5-lecia istnienia zespołu.

    W sobotę 4 czerwca 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznowoli w filii w Łazach odbyło się niezwykłe, wzniosłe wydarzenie. Koncert jubileuszowy Lesznowolskiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Mariusza Kolinko z okazji 5-lecia istnienia zespołu był niezwykłym przeżyciem tak dla jubilatów, jak i dla zachwyconej piękną muzyką publiczności.

Wieczór rozpoczął się uroczystym powitaniem gości przez Dyrektor GOK, wśród których znaleźli się p. Bożenna Korlak – Przewodnicząca Rady Gminy Lesznowola, p. Jerzy Wiśniewski – Przewodniczący Komisji Polityki Społecznej i p. Zofia Doktorska – Dyrektor ZSP w Łazach. Swą obecnością zaszczycił nas także prof. Andrzej Jakubiak - wieloletni Prorektor Politechniki Warszawskiej, miłośnik muzyki i sympatyk LOS.

    Pani Bożenna Korlak i p. Jerzy Wiśniewski w imieniu Pani Wójt Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik nie szczędząc pięknych słów, podziękowali Lesznowolskiej Orkiestrze Symfonicznej za wieloletnią działalność płynącą prosto z serca i za wielokrotne godne reprezentowanie Gminy Lesznowola i ośrodka kultury poza jej granicami.

Z wielką przyjemnością i radością wręczyli statuetki, podziękowania i nagrody książkowe p. Mariuszowi Kolinko, a także p. Magdalenie Rejnowicz-Rydzewskiej, która była inicjatorką zawiązania orkiesty oraz p. Jackowi Praczowi za wyróżniające się działania artystyczne na rzecz LOS. Dyrygent otrzymał także elegancką batutę, z której chętnie skorzystał już tego pięknego wieczoru. Wszyscy członkowie zespołu zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami uznania oraz okolicznościowymi statuetkami.

   Następnie Dyrektor GOK Lesznowola Jolanta Walentyna Sobolewska przybliżyła sylwetkę dyrygenta Lesznowolskiej Orkiestry Symfonicznej p. Mariusza Kolinko, który od początku jest opiekunem artystycznym zespołu. Życiorys artystyczny młodego, zdolnego Maestro jest wszakże niezwykle bogaty.

Mariusz Kolinko – dyrygent -  urodził się 26 września 1985 r. w Miastku. Od najmłodszych lat Jego pasją była muzyka. Ukończył klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. F. Chopina w Miastku, w klasie Pani Arianny Kaczmarek, a następnie saksofon w klasie pana Wiesława Orłowskiego. Szkołę Muzyczną II st. w Szczecinku, w klasie saksofonu Pana Włodzimierza Piesiaka. W latach 1999-2003 uczęszczał do Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Koszalinie. W roku 2009 został absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego na wydziale Dyrygentury Chóralnej, specjalność prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno – istrumentalnych u dziekana akademii prof. Janusza Staneckiego. Jest absolwentem ,,Chórmistrzostwa,, - studiów podyplomowych w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie spotykał się między innymi z takimi sławami jak Józef Świder. Zawodowo i z zamiłowania związany jest z muzyką ludową. Od 2006 roku zatrudniony w Państwowym Zespole Pieśni i Tańca Mazowsze. Przez 6 lat pracował jako śpiewak – tancerz – uczestniczył w wielu tourne zespołu w krajach takich jak Brazylia, Stany Zjednoczone, Kanada, Francja, Niemcy.  Od lipca 2011 roku pracował na stanowisku korepetytora chóru, a jego zadaniem było m. in. przygotowanie artystów chóru i baletu do koncertów. Jego debiutem dyrygenckim był koncert z PZLPiT Mazowsze w stolicy Rosji mający miejsce w 2011 r., w ramach ,,Dni narodzin Moskwy,,. Od stycznia 2011 związał się również z Lesznowolską Orkiestrą Symfoniczną.

   Artyści mówią o nim że jest wyrozumiały ale wymagający, zawsze pogodny i okazuje ogromną cierpliwość i zrozumienie oraz wytwarza wspaniałą atmosferę pracy i wspólnej zabawy. Wysokie kompetencje jak i ciekawa osobowość pozwala p. Mariuszowi Kolinko na owocną pracę nad wysokim poziomem Lesznowolskiej Orkiestry Symfoniczej. Zespół jest chętnie słuchany i zapraszany do koncertowania, ale i nagradzany. Ostatnim wielkim sukcesem było zdobycie Grand Prix na Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów „Teraz my”, zorganizowanym przez Dom Kultury „Włochy” w Warszawie w listopadzie 2015 roku.

   Po części oficjalnej Dyrektor GOK oddała głos p. Jackowi Praczowi, który od tej chwili wprowadził publiczność w początek muzycznej uczty. Przybliżając historię utworów przedstawiał jednocześnie sylwetki każdego z członków orkiestry, gdyż koncert miał dość niezwyczajną formułę. Z okazji jubileuszu każdy z artystów LOS, jako solista, zagrał jeden ulubiony utwór, który zaprezentował publiczności wraz z całym gronem muzyków, grającym niejako w tle. Tym sposobem zachwycona, nie szczędząca wielkich braw publiczność mogła delektować się nie tylko pięknem utworów, ale i zapoznać się z indywidualnym talentem każdego z członków orkiestry. Nic dziwnego, że Lesznowolska Orkiestra Symfoniczna tak wspaniale gra!

     Tego wieczoru usłyszeliśmy następujące utwory:  A.Vivaldi – aria z Kantaty Cessate, S.Mercadante – Rondo Russo, N. Rota – muzyka z filmu „Romeo i Julia”, A.Borodin - Tańce połowieckie z opery „Kniaź Igor”, C.Saint-Saens – Łabędź z „Karnawału Zwierząt”, A.Shaw – koncert na klarnet z filmu „Drugi chór”, E. Morricone - muzyka z filmu „Cinema paradiso”, R.Addinsell – koncert Warszawski z filmu „Niebezpieczne światło księżyca” i K.Badelt – muzyka z filmu „Piraci z Karaibów”.

    Po znakomitym koncercie, długich owacjach na stojąco i oczywiście bisie, muzycy zostali obdarowani pięknymi kwiatami i gratulacjami. Na zakończenie p. Jerzy Wiśniewski, który jest z wykształcenia muzykiem, raz jeszcze publicznie pogratulował Lesznowolskiej Orkiestrze Symfonicznej talentu, wytrwałości w pracy twórczej i pięknych aranżacji muzycznych.

   Na zakończenie Dyrektor GOK zaprosiła muzyków oraz wszystkich gości do bankietowego stołu na poczęstunek, podczas którego przemiłym rozmowom nie było końca. To był wieczór pełen emocji i wzruszeń.

   W imieniu Pani Wójt, Rady Gminy i swoim własnym oraz w imieniu wszystkich obecnych z nami tego wieczoru życzę p. Mariuszowi Kolinko i muzykom z LOS wielu dalszych jubileuszy oraz długich, owocnych lat pełnych najpiękniejszych sukcesów.

Jolanta Walentyna Sobolewska
Dyrektor GOK Lesznowola

 

Zdjęcia z wydarzenia