Maja Troszkiewicz - W poszukiwaniu straconego czasu - malarstwo. GWA OKNO. Stara Iwiczna (28-04-2019)

28.04.2019 r. godz. 18.00 - "W poszukiwaniu straconego czasu" - wernisaż Wystawy Malarstwa Mai Troszkiewicz. Miejsce: Galeria Wystaw Artystycznych OKNO w siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6.

Wystawę można zwiedzać do 28 maja br. w poniedziałki i czwartki w godz. 8.00 - 19.30, w pozostałe dni powszednie w godz. 8.00 - 15.30. Wstęp wolny.

Galeria zdjęć z wernisażu:

Relacja z wernisażu wystawy malarstwa Mai Troszkiewicz

W niedzielę 28 kwietnia 2019 r. w Galerii Wystaw Artystycznych OKNO w GOK Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6 odbył się wernisaż Wystawy Malarstwa Mai Troszkiewicz pt. „W poszukiwaniu straconego czasu”.

Na wystawie zaprezentowano 22 prace malarskie: abstrakcje, martwe natury, pejzaże i portrety. Różnorodność prac jest wynikiem poszukiwań twórczych autorki. Maja Troszkiewicz inspiruje się różnymi stylami i kierunkami w malarstwie. Dużą część ekspozycji stanowią prace namalowane pod wpływem twórczości artystów związanych ze Szkołą nowojorską: Willema de Kooninga, Jacksona Pollocka, Marka Rothko, Barnetta Newmana. W gronie ulubionych artystów Mai Troszkiewicz jest także artystka japońska Yayoi Kusama. Pani Maja Troszkiewicz maluje od 12 lat. Swój warsztat malarski doskonaliła na UTW w Lesznowoli, w Pałacu Pod Blachą na Zamku Królewskim oraz w SDK na Rynku Starego Miasta w Warszawie. Ukończyła także Studia Podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Malarstwa i Rysunku.

Autorka bardzo ciekawie opowiadała o swojej twórczości i o swoich fascynacjach malarskich. „Malarstwo owładnęło mną całkowicie i otworzyło drzwi do niezwykłej krainy sztuki, którą wciąż odkrywam i przemierzam z nieustannym zachwytem” – powiedziała.

Podziękowania i gratulacje artystce złożyli Dyrektor GOK Lesznowola Jolanta Walentyna Sobolewska oraz opiekun wystawy Jan Drewicz.

opiekun wystawy
Jan Drewicz

Autorka o sobie:

Nazywam się Maja Troszkiewicz. Przygodę z malarstwem rozpoczęłam 12 lat temu. Owładnęło mną ono całkowicie i otworzyło drzwi do niezwykłej krainy sztuki, którą wciąż odkrywam i przemierzam z nieustannym zachwytem.

Swój warsztat doskonaliłam na UTW w Lesznowoli, w Pałacu Pod Blachą na Zamku Królewskim oraz w SDK na Rynku Starego Miasta.

W 2016 r. ukończyłam z wyróżnieniem studia podyplomowe na ASP w Łodzi
na Wydziale Malarstwa i Rysunku. Po wystawie dyplomowej utworzyłam Grupę Twórczą ASPEKT, skupiającą absolwentów naszego wydziału.

Uczestniczyłam w wielu plenerach i wystawach, zarówno zbiorowych, jak i indywidualnych, prezentując swoje akwarele oraz malarstwo sztalugowe. Od zeszłego roku na Wydziale Grafiki warszawskiej ASP zgłębiam tajniki grafiki warsztatowej pod okiem pani profesor Agnieszki Cieślińskiej. Uczestniczę również w kursie „Droga Ikony”, na którym uczę się fascynującej sztuki pisania ikon.

Życzę Państwu miłych wrażeń przy oglądaniu wystawy. Mam nadzieję, że moje obrazy dostarczą Państwu wielu wzruszeń.

Folder wystawy

Zapraszając na wystawę "W poszukiwaniu straconego czasu", zachęcamy także do powspominania poprzedniego wernisażu wystawy malarstwa pt. "Progres" tejże autorki, którą GOK Lesznowola organizował w 2016 roku.