Maria Kwiatkowska - wystawa malarstwa. GWA OKNO. Stara Iwiczna (08-12-2019)

8.12.2019 r. godz. 18.00 - Wernisaż Wystawy Malarstwa Marii Kwiatkowskiej. Miejsce: Galeria Wystaw Artystycznych OKNO w siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6.

Wystawę można zwiedzać przez miesiąc od dnia wernisażu w poniedziałki i czwartki w godz. 8.00 - 19.30, w pozostałe dni powszednie w godz. 8.00 - 15.30. Wstęp wolny.

Wystawa:

Zdjęcia z wernisażu:

Chwile zamieniam w kolor

"Nie bym świat dziwnością zdumiał
lecz by się kształtem stała chwila."
Leopold Staff

Farb artystycznych i pędzli używam od niedawna, jednak kolory i analizowanie zestawów barw było mi bliskie od zawsze.

Materii malarskiej dotknęłam przypadkiem, jeśli przypadki istnieją. Dostałam do ręki paletę z wyciśniętymi farbami, pędzel, słoiczek ze spoiwem i usłyszałam:

- Maluj!
- Co?
- To, co cię zachwyca.
- Czy może być oczko wodne z roślinami?

To była moja pierwsza próba malarska.

Na początku uczestniczyłam w zajęciach "Rysunku i Malarstwa" w MDK przy ul. Łazienkowskiej prowadzonych przez Panią Marię Sawicką-Biczyk. Rok później dołączyłam do grupy w filii GOK Lesznowola w Mysiadle pod kierunkiem Pana Jana Drewicza.

Tematy do swoich prac czerpię z podróży, inspirując się pejzażem i przyrodą, a głównie kwiatami. Utrwalam miejsca, które wywarły na mnie duże wrażenie i wywołały emocje. Malarstwo stało się dla mnie przyjemnością, sposobem spełniania siebie i relaksem. Staram się każdą wolną chwilę zamieniać w KOLOR. Maluję i super się czuję!

Maria Kwiatkowska