Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Maria Mieczykowska-Dziurdź - malarstwo. GWA OKNO Stara Iwiczna (19-01-2020)


19.01.2019 r. godz. 18.00 - Wernisaż wystawy malarstwa Marii Mieczykowskiej-Dziurdź uświetniony koncertem na skrzypce w wyk. Wiktora Mieczykowskiego. Miejsce: Galeria Wystaw Artystycznych OKNO w siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6.
 

Film (relacja na żywo) z wernisażu

Zdjęcia z wernisażu:

Relacja z wernisażu

19.01.2019 r. odbył się wieczór wernisażowy wystawy malarstwa Marii Mieczykowskiej-Dziurdź uświetniony koncertem na skrzypce w wyk. Wiktora Mieczykowskiego przy akompaniamencie matki młodego skrzypka p. Marii Mieczykowskiej. Fragmenty koncertu a także relacja na żywo z wernisażu - w postach "Dyskusja" - tutaj: https://www.facebook.com/events/629861744488852/?active_tab=discussion

Wszystkich przybyłych gości, wśród których między innymi znaleźli się Przewodnicząca Lesznowolskiej Rady Seniorów p. Stanisława Kondracka i Radny Gminy Lesznowola p. Bartłomiej Soszyński powitał Opiekun wystawy p. Jan Drewicz, który wraz z Dyrektor GOK Lesznowola p. Jolantą Walentyną Sobolewską przeprowadził rozmowę z artystką.

Pani Maria Mieczykowska-Dziurdź jest mieszkanką Magdalenki, emerytowaną prawniczką, miłośniczką poezji a z potrzeby serca malarką. Swą sztukę malarską doskonaliła najpierw na zajęciach w GOK Lesznowola u p. Jana Drewicza. Tak opowiada o swojej drodze twórczej:

"Odkąd sięgam pamięcią w domu rodzinnym stał fortepian, na którym grała moja mama i rodzeństwo. Potem doszły skrzypce. Również ukończenie przeze mnie m.in. filologii polskiej sprzyjało zainteresowaniem sztuką. Jako studentkę zafascynowała mnie twórczość Zygmunta Krasińskiego, a potem odkryłam piękno i głębię poezji Cypriana Kamila Norwida. Nie bez znaczenia dla moich zainteresowań jest fakt, że od ponad dziesięciu lat mieszkam z mężem w pięknej Magdalence, gdzie rozpoczęłam moją przygodę z malarstwem w Gminnym Ośrodku Kultury u pana Jana Drewicza. Do rozpoczęcia systematycznej nauki malarstwa przekonał mnie prof. Karol Śliwka, który był klientem mojej kancelarii adwokackiej w Warszawie. I tak to się zaczęło. Znalazłam się pod opieką artystyczną prof. Tomasza Myjaka. Obecnie udziela mi wskazówek, rad i jest surowym krytykiem dr Aleksander Myjak, pracownik naukowy ASP w Warszawie. Systematyczną pracę i naukę kontynuuję zgodnie z dewizą prof. Karola Śliwki – „Nie talent lecz praca czyni Cię wielkim”. Nikt tak pięknie jak ukochany przeze mnie od studiów C.K. Norwid nie ukazał symbiozy piękna i pracy."

Wystawę można zwiedzać przez miesiąc od dnia wernisażu w poniedziałki i czwartki w godz. 8.00 - 19.30, w pozostałe dni powszednie w godz. 8.00 - 15.30. Wstęp wolny. Miejsce ekspozycji: Galeria Wystaw Artystycznych OKNO w siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6.

 

Autorka o sobie:

Odkąd sięgam pamięcią w domu rodzinnym stał fortepian, na którym grała moja mama i rodzeństwo. Potem doszły skrzypce. Również ukończenie przeze mnie m.in. filologii polskiej sprzyjało zainteresowaniem sztuką. Jako studentkę zafascynowała mnie twórczość Zygmunta Krasińskiego, a potem odkryłam piękno i głębię poezji Cypriana Kamila Norwida.

Nie bez znaczenia dla moich zainteresowań jest fakt, że od ponad dziesięciu lat mieszkam z mężem w pięknej Magdalence, gdzie rozpoczęłam moją przygodę z malarstwem w Gminnym Ośrodku Kultury u pana Jana Drewicza.

Do rozpoczęcia systematycznej nauki malarstwa przekonał mnie prof. Karol Śliwka, który był klientem mojej kancelarii adwokackiej w Warszawie. I tak to się zaczęło.

Znalazłam się pod opieką artystyczną prof. Tomasza Myjaka. Obecnie udziela mi wskazówek, rad i jest surowym krytykiem dr Aleksander Myjak, pracownik naukowy ASP w Warszawie.Systematyczną pracę i naukę kontynuuję zgodnie z dewizą prof. Karola Śliwki – „Nie talent lecz praca czyni Cię wielkim”.
Nikt tak pięknie jak ukochany przeze mnie od studiów C.K. Norwid nie ukazał symbiozy piękna i pracy.
„Bo piękno na to jest, by zachwycało
do pracy – praca, by się zmartwychwstało.”

Maria Mieczykowskiej-Dziurdź

 

Folder wystawy