Maria Mieczykowska-Dziurdź - malarstwo. GWA OKNO Stara Iwiczna (19-01-2020)

19.01.2019 r. godz. 18.00 - Wernisaż wystawy malarstwa Marii Mieczykowskiej-Dziurdź uświetniony koncertem na skrzypce w wyk. Wiktora Mieczykowskiego. Miejsce: Galeria Wystaw Artystycznych OKNO w siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6.

Wystawę można zwiedzać przez miesiąc od dnia wernisażu w poniedziałki i czwartki w godz. 8.00 - 19.30, w pozostałe dni powszednie w godz. 8.00 - 15.30. Wstęp wolny.

Zdjęcia z wernisażu:

Odkąd sięgam pamięcią w domu rodzinnym stał fortepian, na którym grała moja mama i rodzeństwo. Potem doszły skrzypce. Również ukończenie przeze mnie m.in. filologii polskiej sprzyjało zainteresowaniem sztuką. Jako studentkę zafascynowała mnie twórczość Zygmunta Krasińskiego, a potem odkryłam piękno i głębię poezji Cypriana Kamila Norwida.

Nie bez znaczenia dla moich zainteresowań jest fakt, że od ponad dziesięciu lat mieszkam z mężem w pięknej Magdalence, gdzie rozpoczęłam moją przygodę z malarstwem w Gminnym Ośrodku Kultury u pana Jana Drewicza.

Do rozpoczęcia systematycznej nauki malarstwa przekonał mnie prof. Karol Śliwka, który był klientem mojej kancelarii adwokackiej w Warszawie. I tak to się zaczęło.

Znalazłam się pod opieką artystyczną prof. Tomasza Myjaka. Obecnie udziela mi wskazówek, rad i jest surowym krytykiem dr Aleksander Myjak, pracownik naukowy ASP w Warszawie.Systematyczną pracę i naukę kontynuuję zgodnie z dewizą prof. Karola Śliwki – „Nie talent lecz praca czyni Cię wielkim”.
Nikt tak pięknie jak ukochany przeze mnie od studiów C.K. Norwid nie ukazał symbiozy piękna i pracy.
„Bo piękno na to jest, by zachwycało
do pracy – praca, by się zmartwychwstało.”

Maria Mieczykowskiej-Dziurdź

Folder wystawy