Między ciszą a szeptem. Mieczysława Izdebska-Łazorek - malarstwo. Galeria PASAŻ. Mysiadło (12-05-2017)

12.05.2017 r. o godz. 18.00 odbył się wernisaż wystawy pt. "Między ciszą a szeptem" - Wystawa Malarstwa Mieczysławy Izdebskiej-Łazorek. Ekspozycję można oglądać przez miesiąc od dnia wernisażu. Gorąco zapraszamy! Miejsce: Galeria PASAŻ w filii GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

Na zdjęciu artystka - Mieczysława Izdebska-Łazorek wraz z opiekunem wystawy p. Janem Drewiczem.

Relacja z wernisażu wystawy „Między ciszą a szeptem” Mieczysławy Izdebskiej-Łazorek

W piątek 12 maja 2017 r. w Galerii „Pasaż” w filii GOK Lesznowola w Mysiadle przy ulicy Topolowej 2 odbył się wernisaż Wystawy „Między ciszą a szeptem” Mieczysławy Izdebskiej-Łazorek. Na wystawie zaprezentowano 16 obrazów wykonanych w większości techniką olejną. Inspiracji do twórczości dostarcza malarce miejsce, w którym mieszka - Kazimierz Dolny. Na swoich obrazach wspaniale oddaje klimat miasteczka. Doskonale zachowana renesansowa architektura miasta schodzi w jej obrazach na plan dalszy. To bujna przyroda otaczająca Kazimierz Dolny jest głównym tematem prac Mieczysławy Izdebskiej-Łazorek. Wieże kazimierskich kościołów ukazane są pośród wzgórz, wąwozów, drzew i łąk. Przedstawione na obrazach subtelne pejzaże spowite są lekką mgiełką. To dodaje im tajemniczości, wręcz bajkowości. Na uwagę zasługuje doskonały warsztat malarski artystki.

Zapraszamy do oglądania wystawy. Wystawa będzie trwała przez miesiąc od daty wernisażu.

Jan Drewicz

"Wykreował mnie Kazimierz Dolny nad Wisłą – miasto w którym mieszkam i tworzę, miasto, które od pokoleń rodzi malarzy. To miejsce, gdzie utajone gdzie indziej uzdolnienia nie tylko ujawniają się, ale domagają wcielenia. Jak realizować swoje marzenia i jak sprawić aby tworzenie było nie tylko pasją, ale również spełnieniem odkrył przede mną Stanisław Jan Łazorek. Był nie tylko wielkim artystą, mężem, ale przede wszystkim przyjacielem. Przyjacielem, z którym na nowo mogłam odkryć czym jest życie, i jak niezwykły, i piękny jest otaczający świat." - mówi o swojej twórczości Mieczysława Izdebska-Łazorek.

Mieczysława Izdebska-Łazorek pochodzi z Kazimierza, gdzie mieszka, maluje oraz prowadzi galerię autorską. Wieloletni członek zarządu Kazimierskiej Konfraternii Sztuki. Obecnie prezes Fundacji Łazorek, której celem jest promocja ludzi utalentowanych, oraz regionu i powiatu puławskiego.

Malarka baśniowych pejzaży. Jej obrazy przywodzą na myśl senne marzenia lub ilustracje do najpiękniejszych bajek. Oglądający ma ochotę wejść do tego pięknego świata, świata widzianego oczyma wrażliwej na piękno artystki Mieczysławy Izdebskiej-Łazorek. Kiedyś o pani Mietce (tak podpisuje swoje obrazy) mówiono, że jest żoną wielkiego Jana Łazorka, jednego z najsłynniejszych kazimierskich malarzy. To pod jego okiem młoda, zdolna dziewczyna kształciła swój malarski warsztat. Ale kiedy pan Jan zmarł, ona rozwijała się dalej, dopracowując się własnego, charakterystycznego stylu. Jej kwiatów, dmuchawców czy spowitych mgłą kościółków nie da się pomylić, od razu wiadomo spod czyjego pędzla wyszły. Przybyli na wernisaż jednoznacznie orzekli - pejzaże pani Mietki są urzekające. Patrząc na nie przenosimy się do innej, piękniejszej rzeczywistości /Cytat: Gazeta Puławska; Tygodnik Powiśla nr 14(637) 4 kwietnia 2012 r./

Mieczysława Łazorek wystawia swoje prace od 2000 r. Dziś w swoim dorobku ma kilkanaście wystaw zbiorowych w Polsce i poza granicami kraju:

~2000 r. Tunis
~2001 r. Kazimierz Dolny
~2002 r. Kazimierz Dolny, Lublin
~2003 r. Kazimierz Dolny, Lublin
~2004 r. Rzeszów, Warszawa, Nidzica, Faltyjanki, Goluchów, Maków Podh., Lwówek, Lublin
~2005 r. Gołuchów, Byslaw, Barwinek, 2x Kazimierz Dolny
~2006 r. Łęczna, Szklarska Poręba, Treviolo (It), Poznań, Kazimierz Dolny, Lublin
~2007 r. Poznań, Kazimierz Dolny, Bysław, Lublin
~2008 r. Kazimierz Dolny, Warszawa, Lublin
~2009 r. Kazimierz Dolny, Poznań, Lublin