Rozstrzygnięcie Rajdu "Szlakiem Naszej Historii 2019". Magdalenka (25-04-2019)

25.04.2019 r. godz. 10.00 - Uroczystość Rozstrzygnięcia XXXIV Rajdu "Szlakiem Naszej Historii 2019". Miejsce: CIS Magdalenka, ul. Lipowa 28.

O Rajdzie tutaj

XXXIV Rajd Szlakiem naszej historii

Centrum Integracji Społecznej w Magdalence 24 kwietnia 2019  była miejscem uroczystości rozstrzygnięcia XXXIV Rajdu Szlakiem Naszej Historii im. por. hm. Jana Cierlińskiego. Uroczyste podsumowanie rajdu kolejny już raz stało się okazją do niecodziennego spotkania z żywymi świadkami historii.

Żołnierze Armii Krajowej Pan Janusz Kaźmierczak i Pan Janusz Komorowski dzielili się wydarzeniami z własnego życia. Wszyscy uczyliśmy się od nich miłości do Ojczyzny.

Uroczyste zakończenie rajdu jest okazją do spotkania między pokoleniami i okazją do spotkania wielu osób. Oprawa  artystyczna tegorocznej uroczystości była możliwa dzięki Pani Olivii Kaczyńskiej i chórowi Animato.

Czujnie i uważnie w pełnym skupieniu chórowi wtórowały grupy zuchowe i harcerskie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łazach pod opieką Pani Beaty Czeladko i Moniki Hinderer.

Podsumowanie Rajdu to czas nagród dla wielu uczestników, których trudno wymienić. Jednak należy pamiętać, że ta wspaniała inicjatywa nie byłaby możliwa bez Pana Mirosława Bortniczuka i Koła nr.6 Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Tegoroczny Rajd  realizowany był we współpracy z grupą rekonstrukcji historycznych 31 Pułku Strzelców Kaniowskich z Mszczonowa w obecności Pana Tadeusza Iwana.

Tradycja rajdu aktywizuje różne środowiska społeczności lokalnej: uczniów, harcerzy, rodziny, sympatyków historii i wielu innych. Jedną z ciekawostek tegorocznej edycji rajdu była możliwość udziału w prywatnym muzeum historyczno- przyrodniczym prowadzonym przez Pana Ludwika Tomczyka przy ulicy Konwaliowej w Łazach. Rajd to spotkanie pokoleń możliwe dzięki wsparciu wielu instytucji gminy  a na pewno życzliwych osób, które nimi zarządzają: Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jolancie Walentynie Sobolewskiej, Panu Dyrektorowi Centrum Sportu Rafałowi Skorkowi i wielu innym życzliwym osobom.
Tegoroczna uroczystość stała się też okazją do wyróżnienia Pana Andrzeja Hofmana, który jest koordynatorem rajdu w gminie Lesznowola już od wielu lat.

Stowarzyszenie Miłośników Osiedla Magdalenka i Sękocin reprezentowane przez Pana Janusza Soczówkę, przygotowało specjalny pamiątkowy medalion upamiętniający wysiłek i trud poświęcony koordynacji rajdu na terenie gminy Lesznowola. Warto  ku chwale Ojczyzny wziąć udział w XXXV edycji rajdu w 2020 roku.

Waldemar Dymek

Zdjęcia z wydarzenia: