Teatr Telimenka. Warsztaty teatralne i teatr dla dzieci i młodzieży

W zależności od ilości i wieku dzieci w trakcie trwania kursu będziemy proponować następujące zajęcia:

Tworzymy teatr – poznajemy się! Zabawy integrujące zespół teatralny. Integracja grupy, zasady współpracy. Odkrywanie cech indywidualnych uczestników -  poznanie swojego emploi,  budowanie poczucia własnej wartości.

Jakim miejscem jest teatr? Poznajmy je! Za co odpowiada w nim reżyser, charakteryzator, inspicjent, sufler, choreograf, oświetleniowiec, scenograf, akustyk itp. Podczas zajęć uczestnicy poznają co składa się na całokształt przedstawienia i jakie zadania mają osoby, które je tworzą.

Odkrywamy teatr w sobie! Odkrywamy samego siebie! Co składa się na warsztat aktora? - świadomość ciała, sprawność fizyczna, umiejętność przekazywania emocji poprzez gesty, ruch, mowę ciała, mimikę, znajomość zasad poprawnego wypowiadania się: właściwej wymowy, akcentowania wyrazowego, modulacji głosu, doboru jego siły, wyczucie tempa i rytmu, intonacja.

Rozbudzamy wyobraźnię!  Scenki sytuacyjne, improwizowane gry w wyobrażonych sytuacjach. Praca z rekwizytami.

Reżyser i Aktor - poznajemy dokładnie rolę reżysera i aktora. Wybór utworów do końcowego przedstawienia (prezentacje indywidualne bądź grupowe w zależności od ilości uczestników warsztatów).

Razem łatwiej - projektowanie i wykonanie scenografii, rekwizytów. Dobór muzyki. Przygotowywania zaproszeń na spektakl.

Dopływamy do brzegu! Odgrywanie swoich ról.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży. Zajęcia bezpłatne.

Instruktor: Anita Kochanowska-Cydzik

Miejsce i dzień zajęć:

Filia GOK w Nowej Iwicznej, ul. Krasickiego 60, tel. 515 799 555

czwartek:

Filia GOK w Magdalence, ul. Lipowa 28, tel.: 509 310 659

piątek:

15:00 - 15:50 (6-9 lat)

16:00 - 17:00 ( 9-14 lat)

18:45 - 20:00 (14-18 lat)