Tuż obok. Barbara Trojanowska, malarstwo. GWA OKNO. Stara Iwiczna (20-10-2019)

20.10.2019 r. godz. 18.00 - Wernisaż wystawy pt. "Tuż obok" malarstwa Barbary Trojanowskiej. Miejsce: Galeria Wystaw Artystycznych OKNO w siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6.

Serdecznie zapraszamy do przeżycia magicznej, duchowej podróży poprzez niezwykłe światy stworzone na płótnach Barbary Trojanowskiej. Wystawę można zwiedzać przez miesiąc od dnia wernisażu w poniedziałki i czwartki w godz. 8.00 - 19.30, w pozostałe dni powszednie w godz. 8.00 - 15.30. Wstęp wolny.

Film z wernisażu

Relacja z Wernisażu wystawy pt. "Tuż obok"
malarstwa Barbary Trojanowskiej
.

W niedzielę 20.10.2019 r. w Galerii Wystaw Artystycznych OKNO w siedzibie GOK odbył się Wernisaż wystawy pt. "Tuż obok" malarstwa Barbary Trojanowskiej. Autorka tworzy w swoich obrazach świat, który może istnieć tuż obok nas, w innym czasie,
w innym wymiarze, w naszej wyobraźni. Na jej obrazach pojawiają się dziwne stworzenia związane z różnymi wierzeniami oraz zapomniani bogowie. Ciekawą część wystawy stanowią prace z cyklu „Karnawał” przedstawiające zwierzęta morskie w karnawałowych strojach. Na tych groteskowych obrazach realizm przeplata się z fantazją. Wyzwalają one w odbiorcy sprzeczne emocje – jednocześnie lęk i śmiech. Ekspozycję uzupełniają portrety kotów – ukochanych zwierząt artystki. Na uwagę zasługuje interesująca forma plastyczna prac. Dzięki użyciu past strukturalnych artystka tworzy formy przestrzenne na płótnie.

Wernisaż prowadzili Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli Jolanta Walentyna Sobolewska oraz Jan Drewicz – opiekun wystawy. Wernisaż zaszczyciła swoją obecnością Przewodnicząca Rady Seniorów Gminy Lesznowola Stanisława Kondracka.

Jan Drewicz - opiekun wystawy

Zdjęcia z wernisażu:

Prasa

W numerze z 25 października 2019 r. "Kuriera Południowego" ukazał się artykuł autorstwa pana redaktora Grzegorza Tylca o wernisażu Wystawy Malarstwa "Tuż obok" malarki  Barbary Trojanowskiej

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tekst

Folder wystawy w pliku do pobrania (.pdf)

Barbara Trojanowska

Ukończyła Politechnikę Wrocławską. Od 2010 mieszka i tworzy w Warszawie.
W centrum jej zainteresowań pozostaje przyroda oraz formy geometryczne i ich wzajemne korelacje, co przedstawia przy użyciu technik malarstwa olejnego i akrylowego. Niekiedy tworzy prace z pogranicza realizmu magicznego. W swoich pracach dąży do osiągnięcia harmonii kształtów i nastroju.

Wystawy:

• kwiecień 2019 - indywidualna "Zapomniani Bogowie" w KK Gocław w Warszawie
  • marzec 2019 - zbiorowa "Kobiece Światoprzestrzenie" Galeria Wystaw Artystycznych "OKNO", GOK Lesznowola
  • październik 2018 - indywidualna "ŚWIEŻE tRYBY" w Galerii "POD OKIEM" przy
    OK Ochoty w Warszawie
  • luty 2018 - indywidualna "Monochromatyzm" w KK Gocław w Warszawie
  • kwiecień 2017 - zbiorowa "Szmaragd i malachit" w ramach XX. Przeglądu Twórczości Plastycznej "Interpretacje 2017" w MOK w Piastowie
  • kwiecień 2016 - zbiorowa "Czarno na Białym" w ramach XIX. Przeglądu Twórczości Plastycznej "Interpretacje 2016" w MOK w Piastowie
  • grudzień 2015 - indywidualna "Nagły atak koloru" w Bibliotece Publicznej Praga Płd w Warszawie
  • listopad 2015 - zbiorowa, XVII Przegląd Sztuk Plastycznych "Talent, Pasja, Intuicja" w MOK "Kamyk" w Pruszkowie
  • październik 2015 - łączona "Trzy sztalugi" w Klubotece Dojrzałego Człowieka
    w Warszawie