Urszula Bąkowska - wystawa malarstwa. Galeria PASAŻ. Mysiadło (15-04-2018)

15.04.2018 r. godz. 18.00 - Wernisaż wystawy malarstwa Urszuli Bąkowskiej. Miejsce: Galeria PASAŻ w filii GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

Galeria zdjęć z wieczoru:

Relacja z wernisażu
wystawy malarstwa Urszuli Bąkowskiej

W niedzielę 15 kwietnia 2018 r. w Galerii „Pasaż” w filii GOK Lesznowola w Mysiadle przy ulicy Topolowej 2 odbył się wernisaż wystawy malarstwa Urszuli Bąkowskiej.

Urszula Bąkowska od dwóch i pół roku uczestniczy w warsztatach malarskich prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznowoli. Swój talent plastyczny rozwija także na plenerach malarskich organizowanych przez GOK. Ta bardzo interesująca wystawa jest podsumowaniem paroletniej działalności artystycznej Pani Urszuli. Tematyka prac jest dość różnorodna. Na wystawie możemy oglądać pejzaże, martwe natury, kwiaty, zwierzęta a także abstrakcje. Wystawa jest jednak bardzo spójna. Wszystkie obrazy łączy kolorystyka, sposób malowania plamą iluzyjną, stosowanie uproszczeń. Niektóre prace noszą cechy malarstwa minimalistycznego. Autorka idzie dalej w swoich eksperymentach i pojawiają się obrazy abstrakcyjne.

Zaprezentowana w Galerii Pasaż wystawa jest pierwszą indywidualną wystawą malarstwa Urszuli Bąkowskiej. Została entuzjastycznie przyjęta przez licznie przybyłych na wernisaż gości. Życzymy Pani Urszuli kolejnych, równie udanych wystaw, i wiele radości z tworzenia.

Wystawę będzie można oglądać do 8 maja b.r. Zapraszamy!

Jan Drewicz
instruktor GOK - opiekun wystawy

Urszula Bąkowska (rocznik 1982), z wykształcenia socjolog, zawodowo związana z marketingiem internetowym i kreacją graficzną. Jest zaangażowana w wiele ciekawych projektów, wspierając innych w realizacji ich marzeń.

"Od dziecka lubiłam wyrażać siebie za pomocą różnych technik plastycznych, nigdy natomiast nie odważyłam się malować farbami olejnymi, żyjąc w przekonaniu, że jest to zajęcie tylko dla wybranych. 3 i pół roku temu poczułam wewnętrzną potrzebę ekspresji poprzez malarstwo. Na pierwsze zajęcia zapisałam się do Służewieckiego Domu Kultury, gdzie rozpoczęła się moja przygoda z malowaniem. Rok później dołączyłam do grupy w Mysiadle. Zgodnie z powiedzeniem: kiedy uczeń jest gotowy, pojawia sięnauczyciel - poznałam pana Jana Drewicza, który nauczył mnie techniki, odwagi w stawianiu mocnej kreski czy malowania plamą iluzyjną. Dziś malowanie obrazów to dla mnie czysta radość i źródło głębokiego relaksu. Ciekawi mnie każdy kolejny, nienamalowany jeszcze obraz. Szczególnie lubię malować pejzaże, chmury, oddawać nastrój miejsc."

Folder wystawy: