Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Wieczór autorski Janusza Kamińskiego (02-03-2018)


02.03.2018 r. godz. 18.00 - Wieczór autorski Janusza Kamińskiego, autora powieści pt. "W poszukiwaniu największej tajemnicy". Miejsce: CIS Magdalenka, ul. Lipowa 28

Relacja z wydarzenia:

   2 marca w świetlicy  GOK w Magdalence odbyło się spotykanie autorskie z udziałem pana Janusza Kamińskiego, autora książki zatytułowanej „W Poszukiwaniu Największej Tajemnicy”. Goście przybyli tego wieczora to w dużej mierze słuchacze Lesznowolskiego UTW kierowani ciekawością jak i sympatią do naszego pisarza. Pan Janusz, jako wielokrotny prelegent jest dość dobrze znany i bardzo podziwiany wśród naszych seniorów. Zatem grono piątkowych słuchaczy w dużej mierze widziało kim jest nasz gość. Jednak nikt z nich nie miał dotąd okazji zapoznania się z jego książką.

   W połowie lutego wydawnictwo przesłało kilkadziesiąt egzemplarzy do autora, a ja dostałam długo wyczekiwaną wiadomość, że niebawem mogę zabierać się za lekturę. Umówiliśmy się, a ja z niecierpliwością czekałam na moment kiedy wreszcie pochwycę książkę napisaną przez człowieka, który spędził blisko 40 lat w Kanadzie, mieszkał wśród Indian i pracował z ludźmi świadomymi, że w każdej chwili mogą zamknąć po raz ostatni oczy dopełniając swego ziemskiego życia.  Kiedy leżałam złożona chorobą pan Janusz, jak to zwykle czynił w swoim życiu zawodowym przyjechał do chorego. Zjawił się pod moim domem i przekazał dla mnie książkę. I choć nie widzieliśmy się bardzo mnie jego obecność pokrzepiła. Wróciłam do łóżka,  niewielkich rozmiarów, opatrzona ilustracją drzewa lektura podarowana mi przez pana Janusza zajęła mi wieczór. Piękne historie opisane w książce stały się kanwą do naszej rozmowy. Wiele pytań odnalazło odpowiedzi, parę  przemyśleń zostało głośno wypowiedzianych. Serdeczne słowa uznania, nic porozumienia oraz maleńkie łzy wzruszenia znalazły miejsce w kameralnym wnętrzu naszej świetlicy.

Kiedy nadszedł czas podziękowań, a spotkanie dobiegło końca nasz gość został obdarowany albumem zachęcającym do poznawania pięknych i majestatycznych polskich gór. Cytat wpisany na pierwszej stronie bardzo przypadł panu Januszowi do gustu. Jak powiedział  Mark Twain:  Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.

Joanna Zielińska