Wielka Majówka 2017. Nowa Iwiczna (27-05-2017)

27.05.2017 r. godz. 14.00 - 22.00 - Festyn pn. Wielka Majówka w Nowej Iwicznej pod patronatem Wójta Gminy Lesznowola. Organizatorzy: Radni i Sołectwo Nowa Iwiczna, GOK Lesznowola.

Muzyczna gwiazda wieczoru - zespół Future Folk

Rozgrzewające słońce, tłumy ludzi, dobre jedzenie, dużo świetnej muzyki i jeszcze więcej atrakcji na niezliczonej ilości stoisk - taka właśnie jest Wielka Majówka rodem z Nowej Iwicznej.

Sobota po Dniu Matki, 27.05.17 przywitała nas pięknym słońcem i doskonałą pogodą, właśnie tak jak wyobrażamy sobie idealną majówkę. Liczne namioty z mnóstwem atrakcji porozstawiane na placu przed szkołą w Nowej Iwicznej przyciągały mnóstwo ludzi.

W tym roku, festyn został zorganizowany z inicjatywy p. Justyny Gawędy, Radnej Gminy Lesznowola, a organizacją zajęła się Rada Gminy Lesznowola, Sołtys, ZSP w Nowej Iwicznej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wójta Gminy Lesznowola.

Od samego początku festynu nieustannie coś się działo. Na głównej scenie jako pierwszy wystąpił Nadwiślański Uniwersytet Dziecięcy przedstawiając fascynujące pokazy naukowe. Dzieci obserwowały kontrolowane wybuchy i niezwykłe reakcje chemiczne. W międzyczasie, na drugim końcu placu swoje przedstawienie dał Klaun Kluseczka, który w zabawny sposób angażował dzieci do wspólnego śmiechu.

Następnie, na głównej scenie odbył się pokaz zumby, pod czujnym okiem instruktorki, p. Agnieszki Musioł-Posyniak. Dwie grupy wiekowe radośnie zaprezentowały swoje umiejętności i zarażały publiczność do wspólnego tańca. W temacie tańca pozostając, jako następna na scenie wystąpiła słynna szkoła tańca - Grawitacja z Piaseczna. Wystąpiło kilka duetów, które biorą udział w ogólnopolskich zawodach. Po Grawitacyjnych pokazach tanecznych, główna scena zamieniła się w wybieg dla modelek. Panie prezentowały piękne stroje uwodząc wszystkich panów licznie zgromadzonych pod sceną. Tymczasem, po drugiej stronie placu, OSP Nowa Wola przygotowała dla dzieciaków tradycyjną pianę i to przyciągnęło największe tłumy - dzieciaki mogły wyszaleć się w chłodnej pianie pod czujnym okiem strażaków.

Kolejnymi atrakcjami, które cieszyły się ogromnym powodzeniem były dmuchane zamki, wata cukrowa oraz namiot Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli. W środku, instruktor GOK p. Jan Drewicz zachęcał do udziału w warsztatach malarstwa sztalugowego, które przyciągnęło całe tłumy chętnych dzieci. Pod czujnym okiem instruktora, każdy mógł spróbować swoich sił i stać się małym Rembrandtem lub Pollockiem - co komu w duszy zagrało. Z przodu namiotu, p. Karolina Kieś prowadziła warsztaty biżuterii i malowanie buziek, które cieszyło się takim powodzeniem, że zdarzało się malować na dwie ręce. Jednak trzy propozycje to nie wszystko co ma do zaoferowania GOK. Mnóstwo rodziców, dopiero po wdaniu się w rozmowy z instruktorami dowiedziało się i było zaskoczonych bogatą ofertą Ośrodka Kultury. Instruktorzy chętnie opowiadali o swoich zajęciach i o zajęciach swoich kolegów w przerwach między kolejnymi buźkami i arkuszami.

Majówka to przede wszystkim zabawa i konkursy. Wiele stoisk właśnie poprzez organizowanie małych konkursów przyciągało do siebie publiczność. Tym sposobem jednocześnie angażowali ludzi do zabawy i przedstawiali swoją działalność. Studio Makijażu, Animki, Szkoła Językowa, Przedszkole Nutka i wiele innych wybrało właśnie taki sposób prezentacji.

Na skateparku można było pojeździć na rowerkach wodnych oraz przejść szkolenie wojskowe pod czujnym okiem żołnierzy. W międzyczasie na scenie zameldowała się pierwsza gwiazda festynu - B.R.O. Miękki hip hop w wykonaniu artystów został ciepło przyjęty przez publiczność, która zmęczona dniem pełnym atrakcji, zrobiła sobie przerwę na tradycyjnego majówkowego grilla. Jako następny wystąpił zespół Parkway, który odciągnął publikę od siedzenia nad kiełbaskami i piwem, grając rewelacyjne country ocierające się o prawdziwy soczysty stoner rock rodem z południa stanów zjednoczonych. Parkway mocno rozgrzał i rozruszał publiczność, przed headliner’em wieczoru - Future Folk. Klezmerzy nie zawiedli i dali niezapomniany koncert, który wzruszał i poruszał. Majówka tradycyjnie zakończyła się pokazem laserów, które wręcz tańczyły do brzmiącej jeszcze w uszach muzyce Future Folk.

Z ramienia GOK chcieliśmy bardzo podziękować sołtys Nowej Iwicznej, p. Annie Pietrzak, która tym razem nie organizowała Majówki, ale pomagała nam na każdym kroku i jak to ma w zwyczaju - mocno zaangażowała się w kulturę!

Maciej Jagodziński
GOK Lesznowola