Wystawa malarstwa i rysunku Beaty Rajewskiej. Galeria PASAŻ (03-12-2017)

03.12.2017 godz. 17.00
Wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Beaty Rajewskiej
Miejsce: Galeria PASAŻ w filii GOK Lesznowola w Mysiadle

Relacja z wernisażu wystawy malarstwa i rysunku Beaty Rajewskiej

W niedzielę 3 grudnia 2017 r. w Galerii „Pasaż” w filii GOK Lesznowola w Mysiadle przy ulicy Topolowej 2 odbył się wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Beaty Rajewskiej.

Artystka w swoich obrazach stara się oddać piękno człowieka i otaczającego go świata. Przedstawione portrety, pejzaże, martwe natury, kwiaty a nawet abstrakcje są afirmacją życia, miłości, wiary. Na uwagę zasługuje wspaniała kompozycja i kolorystyka prac.

Wernisaż uświetnił koncert poetycko muzyczny w wykonaniu Agaty de Mezer i Karola Rajewskiego. Strofy poezji najwybitniejszych polskich poetów i wspaniała muzyka doskonale współgrały z pięknymi obrazami Pani Beaty.

Wystawę będzie można oglądać przez miesiąc od daty wernisażu.

Jan Drewicz - instruktor GOK - opiekun wystawy

Zdjęcia z wydarzenia:

Beata Rajewska

Urodzona w 1961 r. w Warszawie. Absolwentka Liceum Plastycznego im. Wojciecha Gersona w Warszawie. Ukończyła Wydział Architektury i  Urbanistyki Politechniki Warszawskiej. Jest członkiem Grupy Piaseczno. Od wielu lat artystycznie związana jest z Leokadią Nastały. Od trzech lat uczestniczy w kole plastycznym Ośrodka Kultury w Piasecznie pod kierunkiem Henryki Masłowskiej.

Do zainteresowania sztuką skłonił mnie zachwyt nad światem, chęć zatrzymania, zanotowania nastroju, emocji, utrwalenia kolorów i światła. Bawi mnie eksperymentowanie kolorystyczne, poznawanie i łączenie technik. Tworzenie jest dla mnie indywidualnym, intymnym przeżywaniem i wyrażaniem siebie”.

Beata Rajewska