Wystawa Malarstwa: Teresa Pietras. Koncert: Ojciec i Syn. Mysiadło (21-10-2016)

21.10.2016 r. godz. 18.00 - Wernisaż wystawy malarstwa Teresy Pietras i koncert wernisażowy w wykonaniu duetu Ojciec i Syn. Miejsce: Galeria PASAŻ w filii GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

Wystawa jest czynna w dni powszednie do 21.11.2016 włącznie:

• poniedziałki i czwartki w godz. 12.00 - 19.30
  • wtorki w godz. 16.00 - 19.30
  • środy i piątki w godz. 8.00 - 20.30

Teresa Pietras

Mieszkanka Góry Kalwarii. Jej przygoda z malarstwem zaczęła się już w dzieciństwie. Z biegiem lat malowanie stało się jej wielką pasją, ucieczką od rzeczywistości, dostarczało jej głębokich wrażeń.

Nie ma dyplomu z malarstwa. Uczyła się prywatnie u artysty plastyka Stefana Pawła Lisowskiego, który zaszczepił w niej miłość i pokorę do sztuki. Teresa Pietras udziela się społecznie. Jest opiekunem artystycznym w Przedszkolu Nr 1 w Górze Kalwarii.

W swojej pracy twórczej posługuje się technika olejną i akwarelą. Inspiruje ją natura. Zachwyca ją dzikość pól, łąk i lasów, wijące się pędy roślin oraz mnogość barwnych kwiatów. Uczestniczy w międzynarodowych konkursach akwareli. Brała udział w wielu plenerach malarskich, w tym w plenerze na Krymie i w Żółkwi na Ukrainie. Od 1992 roku uczestniczyła w 8 wystawach indywidualnych i około 120 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą – na Ukrainie i w Turcji. Jedne z ważniejszych wystaw to wystawy w Muzeum Galerii Narodowej we Lwowie w 2013 i 2014 roku. Jedna z jej akwareli znajduje się w zbiorach Muzeum.

Twórczość Teresy Pietras udokumentowana jest w wielu katalogach i folderach. Prace artystki można zobaczyć na jej profilu artystycznym FB

W pliku do pobrania:
Katalog wystawy Teresy Pietras

Relacja z wernisażu wystawy malarstwa akwarelowego Teresy Pietras

W piątek 21 października 2016 r. w Galerii „Pasaż” w filii GOK Lesznowola w Mysiadle przy ulicy Topolowej 2 odbył się wernisaż Wystawy Malarstwa Akwarelowego Teresy Pietras.
     Na wystawie można obejrzeć 25 prac przedstawiających ulubiony temat artystki – kwiaty naszych łąk i lasów. Teresa Pietras doskonale potrafi oddać piękno tych delikatnych i często niepozornych roślin. Zachwyca nas wspaniały warsztat malarski artystki. Doceniają to miłośnicy malarstwa akwarelowego nie tylko w Polsce, ale także i za granicą. Teresa Pietras zapraszana jest często na plenery międzynarodowe. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i galeriach w kraju i za granicą.

Otwarcie wystawy uświetnił wernisażowy koncert w wykonaniu zespołu „Ojciec i Syn” czyli Leszka i Grzegorza Tylców. Koncert oparty był głównie na utworach zespołu „Skaldowie”. Piękne poetyckie piosenki wspaniale współgrały z charakterem wystawy. Artyści zebrali gromkie brawa.

Jan Drewicz – opiekun wystawy wręczył Teresie Pietras bukiet kwiatów oraz podziękowanie i upominek od Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli.
      Teresa Pietras opowiedziała zebranym gościom o swojej pasji tworzenia oraz o współpracy z Przedszkolem nr 1 w Górze Kalwarii, którego opiekunem artystycznym jest już od kilku lat. Artystka organizuje plenery dla maluchów, na których stara się im zaszczepić miłość nie tylko do malowania, ale także do wspaniałej otaczającej nas przyrody.
     Zapraszamy do oglądania wystawy. Wystawa będzie trwała przez miesiąc od daty wernisażu.

Jan Drewicz
opiekun wystawy