Wystawa "Nieborów 2017 - kontrasty w fotografii". Galeria PASAŻ. Mysiadło (08-06-2017)

08.06.2017 r. godz. 14.00 - Wernisaż Poplenerowej Wystawy Fotograficznej pt. "Nieborów 2017 - kontrasty w fotografii". Organizator: ZS w Nowej Iwicznej pod patronatem GOK Lesznowola. Miejsce: Galeria PASAŻ w filii GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

Zdjęcia z wernisażu - kliknij w fotografię:

W czwartek 8 czerwca 2017 r. w świetlicy GOK Lesznowola w Mysiadle przy ulicy Topolowej 2 odbył się wernisaż poplenerowej wystawy fotografii uczniów ZSP w Nowej Iwicznej i ZSP w Lesznowoli pt. „Nieborów 2017 – kontrasty w fotografii”. Organizatorami pleneru były wcześniej wspomniane szkoły. Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli objął patronatem całe wydarzenie. Podczas pleneru warsztaty fotograficzne z młodzieżą prowadził pan Wojciech Zacharjasz. Na wystawie zaprezentowano 48 prac, które powstały podczas pleneru fotograficznego w Arkadii w Nieborowie. Na otwarcie wystawy przybyły delegacje uczniowskie szkół, w tym uczestnicy pleneru fotograficznego. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością: wicedyrektor ZSP w Nowej Iwicznej pani Agnieszka Huber, nauczyciele świetlicowi – plastycy ze szkół w Nowej Iwicznej i Lesznowoli pani Małgorzata Woźniak-Kłoda, pan Marek Ciężkowski i pani Justyna Mroczek.

Jan Drewicz reprezentujący Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli pogratulował uczestnikom pleneru w imieniu pani Dyrektor GOK Jolanty Walentyny Sobolewskiej oraz własnym. Zwrócił uwagę, że takie cykliczne wystawy jak Anioły czy poplenerowe wystawy fotograficzne stały się każdego roku ważnym punktem w artystycznym programie Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli. Pan Marek Ciężkowski opowiedział o plenerze i wystawie oraz podziękował osobom, dzięki którym całe przedsięwzięcie udało się zrealizować.

Wernisaż uświetnił występ młodej, bardzo uzdolnionej artystki. Uczennica ZSP w Nowej Iwicznej Magdalena Korporowicz wykonała mni koncert na skrzypcach.

Po koncercie pani Dyrektor Agnieszka Huber oraz pani Małgorzata Woźniak-Kłoda, pani Justyna Mroczek i pan Marek Ciężkowski wręczyli wszystkim uczestnikom pleneru drobne upominki oraz 6 nagród głównych dla autorów, których prace otrzymały tytuł: "NAJLEPSZEGO ZDJĘCIA PLENERU". Autorzy wyróżnionych prac otrzymali ponadto od Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli karnety na pierwsze półrocze sezonu kulturalnego 2017/2018 na bezpłatne dowolnie wybrane zajęcia prowadzone przez instruktorów: Karolinę Kieś, Sylwię Wyszkowską i Jana Drewicza.

Po części oficjalnej wszyscy udali się do sali „Galerii Pasaż”, gdzie wyeksponowana została wystawa. Wystawa będzie trwała do końca roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy !

Jan Drewicz
GOK Lesznowola