Wystawa Poplenerowa "Bieszczady 2019". Galeria PASAŻ Mysiadło (19-10-2019)

19.10.2019 r. godz. 18.00 - Wernisaż Wystawy Poplenerowej "Bieszczady 2019". Miejsce: Galeria PASAŻ w filii GOK Lesznowola w Mysiadle przy Topolowej 2.

Relacja z wernisażu Wystawy Poplenerowej „Bieszczady 2019”

W niedzielę 20 października 2019 r. w Galerii PASAŻ filii GOK Lesznowola w Mysiadle przy ulicy Topolowej 2 odbył się wernisaż Wystawy Poplenerowej „Bieszczady 2019”.

W X jubileuszowym plenerze zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury
w Lesznowoli wzięły udział 54 osoby. Na wystawie zaprezentowali swoje prace: Ewa Bieńkowska-Mochtak, Maciej Bobynko, Jeremy Brown, Jacek Dittwald, Jan Drewicz, Ewa Fronczak, Grażyna Głuch, Magdalena Gruszczyńska, Elżbieta Hampson, Philip Hampson, Aneta Jaźwińska, Grzegorz Kalinowski, Karolina Kieś, Urszula Klimek, Joanna Kośla-Kozyra, Jadwiga Kuźmińska, Elżbieta Kwapińska, Maria Kwiatkowska, Katarzyna Ludwiczak, Barbara Martynowicz, Joanna Mianowska, Anna Morawska-Dadlez, Katarzyna Mrzygłód-Czyż, Wiesława Mysiak, Jadwiga Nadolska, Władysław Olechnowicz, Małgorzata Oniszczuk-Cesnowska, Zofia Piotrowska, Elżbieta Pyra, Mariola Regulska, Iwona Rowińska-Kolkowska, Anna Siłuch, Jolanta Skorża-Olearnik Jolanta Walentyna Sobolewska, Joanna Szybisz, Antonina Szymczak, Izabela Szymczak, Krystyna Tengli, Małgorzata Trawińska, Maja Troszkiewicz, Anna Walewska-Kozak, Iwona Warchoł, Małgorzata Wiśniakowska, Ewa Witkowska, Alicja Wojciechowska-Iwańczuk, Danuta Woreta.

Przybyłych na wernisaż gości serdecznie powitali Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli Jolanta Walentyna Sobolewska oraz Jan Drewicz – opiekun pleneru
 i wystawy.

Wyprawę artystyczną w Bieszczady utrwalały na zdjęciach i filmie instruktorki GOK Karolina Kieś i Katarzyna Ślendakowska. Po powrocie z powstałych materiałów Maciej Jagodziński zrealizował film, który jest wspaniałą pamiątka z pleneru. Część oficjalną wernisażu poprzedził pokaz filmu.

Po filmie Jan Drewicz podziękował uczestnikom pleneru za stworzenie wspaniałej atmosfery podczas 6-dniowego pobytu w Bieszczadach oraz za udostępnienie prac na wystawę. Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim twórcom udanych prac oraz każdemu wręczyła pamiątkowy certyfikat oraz płytę z filmem i zdjęciami z pleneru. Zaprosiła także do uczestnictwa w przyszłorocznym plenerze.

Wystawę będzie można oglądać do 8 grudnia br. Serdecznie zapraszamy!

Jan Drewicz
opiekun pleneru i wystaw

Zdjęcia z wernisażu:

W ostatnim numerze "Kuriera Południowego" z 25 października 2019 r. ukazał się artykuł autorstwa pana redaktora Grzegorza Tylca o wernisażu Wystawy Poplenerowej "Bieszczady 2019". Zapraszamy do jej zwiedzania do Galerii PASAŻ w filii GOK Lesznowola w Mysiadle przy Topolowej 2.

Obraz może zawierać: 8 osób, uśmiechnięci ludzie, tekst

Folder wystawy - plik do pobrania (.pdf)

Więcej o Lesznowolskim Plenerze Malarskim Bieszczady 2019 w Myczkowcach tutaj