Wystawa poświęcona błogosławionemu Jerzemu Popiełuszce. Magdalenka (21-10-2019)

Zdawałoby się im, że go unicestwili, a to on przeszedł do nieśmiertelności.

W Publicznym Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Magdalence można oglądać wystawę poświęconą błogosławionemu.

Wystawę uroczyście otworzył brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki oraz Dorota Koprowska Dyrektor Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcące im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki i Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Franciszka z Asyżu w Łazach - Magdalence.

Ekspozycja przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej ukazuje najważniejsze momenty życia duchownego, od młodości poprzez działalność duszpasterską, po męczeńską śmierć z rąk SB.

W dniu 21.10.2019 r. w otwarciu wystawy wzięli udział znakomici Goście: Józef Popiełuszko (starszy brat ks. Jerzego) z żoną Alfredą, Adam Nowosad (świadek w procesie beatyfikacyjnym ks. Jerzego Popiełuszki), Paweł Kęska (teolog, historyk sztuki, wydawca i dziennikarz radiowy, który zarządza projektami rozwoju Muzeum i Ośrodka Dokumentacji życia i kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki).

Podczas uroczystości byli obecni między innymi ks. Mirosław Cholewa - proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Magdalence a także Ewa Lubianiec - Członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego i Jolanta Walentyna Sobolewska - Dyrektor GOK Lesznowola.

Wystawa będzie czynna do niedzieli (27 października 2019).

Miejsce wystawy:
ul. Wiejska 2