Wystawa rysunku satyrycznego Macieja M. Michalskiego. GWA OKNO Stara Iwiczna (26-11-2017)

26.11.2017 godz. 17.00 - na Wernisaż wystawy rysunku satyrycznego Macieja M. Michalskiego zapraszali: Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola oraz GOK. Podczas wernisażu odbył się koncert uczniów ze Studio SUZUKI Marii Michalskiej. Miejsce: Galeria Wystaw Artystycznych OKNO w siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6.

Wystawę można oglądać do 6 lutego 2018 r. w poniedziałki i w czwartki od 8.00 do 20.00, w pozostałe dni powszednie od godz. 8.00 do 15.30. Wstęp wolny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz filmików z wernisażu w postach w wydarzeniu na Fb GOK Lesznowola tutaj.

Relacja z wernisażu
Wystawy rysunku satyrycznego Macieja M. Michalskiego

W niedzielę 26 listopada 2017 r. w Galerii Wystaw Artystycznych OKNO w GOK Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6 odbył się wernisaż Wystawy rysunku satyrycznego Macieja M. Michalskiego.

Przybyłych na wernisaż gości powitali Dyrektor GOK w Lesznowoli Jolanta Walentyna Sobolewska wraz z bohaterem wieczoru Maciejem M. Michalskim. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Starosta Powiatu Piaseczyńskiego Wojciech Jerzy Ołdakowski wraz z Małżonką, Wiceburmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz, Radna Powiatu Piaseczyńskiego Honorata Kalicińska, Radny Powiatu Piaseczyńskiego Marcin Żegliński, Radna Gminy Lesznowola Anna Niezabitowska, Radna Gminy Lesznowola Katarzyna Przemyska, Radny Gminy Lesznowola Krzysztof Klimaszewski,  Z-ca Dyrektora DPS w Górze Kalwarii Grzegorz Pruszczyk a także redaktorzy z "Tygodnika Solidarność" oraz "Kuriera Południowego".

Wernisaż otworzył koncert skrzypcowy w wykonaniu dzieci – uczniów Studia Suzuki Marii Michalskiej. Mali artyści pod czujnym okiem swojej nauczycielki – Marii Michalskiej i przy akompaniamencie Marii Boreckiej wykonali 10 utworów. Wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami.

Po koncercie Pani Dyrektor GOK przeprowadziła krótki wywiad z autorem. Maciej Michalski opowiedział o swojej twórczości i zdradził pewne tajemnice warsztatowe.

Rysunki Macieja M. Michalskiego trafnie komentują absurdy naszego życia codziennego. . Autor jest doskonałym i bardzo wrażliwym obserwatorem. W krzywym zwierciadle ukazuje nam różne zjawiska, obyczaje, stosunki społeczne i politykę.

Po części oficjalnej organizatorzy wystawy oraz autor zaprosili gości do sali Galerii OKNO, gdzie wyeksponowane zostały rysunki.

Zapraszamy do oglądania wystawy. Wystawa będzie trwała do 6 lutego 2018 r. włącznie.

Jan Drewicz - opiekun wystawy

Zdjęcia z wydarzenia:

O autorze:

fot. Anna Niezabitowska

MACIEJ M. MICHALSKI (1978) absolwent ASP w Warszawie i Wydziału Socjologii UW, rysownik, samorządowiec, laureat kilkudziesięciu nagród w konkursach rysunku satyrycznego w Polsce i za granicą, współpracował z "Gościem Niedzielnym", "Frondą", "Pulsem Biznesu, obecnie rysuje dla "Tygodnika Solidarność".
W latach 2010-2014 Zastępca Wójta Gminy Prażmów, obecnie Sekretarz Powiatu Piaseczyńskiego. Prywatnie zakochany w żonie, z którą wychowuje czworo dzieci.

Zachęcamy do wejścia na strony z twórczością artysty:

Folder wystawy rysunku satyrycznego Macieja M. Michalskiego