Wystawa "Zima wszędzie" i rozdanie nagród w konkursie literackim. Galeria PASAŻ. Mysiadło (16-12-2016)

16.12.2016 r. godz. 18.00 - Wernisaż Wystawy Zbiorowej "Zima wszędzie" uświetniony przedświątecznym wieczorkiem literackim - rozdanie nagród w konkursie na opowiadanie bożonarodzeniowe. Miejsce: Galeria PASAŻ w filii GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

Na plakacie widnieje obraz p. Wiesławy Mysiak pt. "Zima" - dziękujemy za udostępnienie pracy.

Zdjęcia z rozdania nagród w konkursie literackim tutaj
Zdjęcia zimowych prac plastycznych prezentowanych na wystawie oraz relacja z wydarzenia wkrótce. Zapraszamy do zwiedzania wystawy i do przeczytania nagrodzonych opowiadań.

W piątek 16 grudnia 2016 r. w Galerii „Pasaż” w filii GOK Lesznowola w Mysiadle przy ulicy Topolowej 2 odbył się wernisaż Wystawy Zbiorowej „Zima wszędzie” połączony z uroczystością rozdania nagród w konkursie na opowiadanie bożonarodzeniowe. Prace przedstawione na wystawie powstały podczas zajęć cyklicznych z malarstwa, rysunku i plastyki prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznowoli. Autorzy prac – dorośli, młodzież i dzieci pokazali jak piękną porą roku może być zima. Pokryte szronem i śniegiem drzewa, krzewy czy zwykłe trawy nabierają bajkowego wyglądu. Wystawa wprowadza w klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Świąt, które były tematem konkursu literackiego zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli. Konkurs na opowiadanie bożonarodzeniowe ogłoszony na początku listopada br. miał charakter otwarty i przeznaczony był dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej oraz osób dorosłych (powyżej 18 roku życia).
   Prowadzący wernisaż Jan Drewicz powitał przybyłych na uroczystość gości wśród których obecni byli: Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli p. Jolanta Walentyna Sobolewska, przedstawiciele Jury Konkursu p. Anna Chachuła - mgr filologii polskiej i p. Kinga Facon – pisarka, laureaci konkursu oraz autorzy prac przedstawionych na wystawie.
Opiekun wystawy – Jan Drewicz zaprezentował uczestników wystawy oraz ich prace. Później p. Dyrektor GOK i p. z Jury Konkursu wręczyły nagrody zwycięzcom. Pani Kinga Facon podkreśliła bardzo wysoki poziom konkursu. Wszystkie nagrodzone opowiadania zostały odczytane tego wieczoru. Niektóre z nich były bardzo wzruszające. Nic więc dziwnego, ze niejednemu z gości zakręciła się łezka w oku.
   Lista laureatów oraz wybrane opowiadania są opublikowane są na stronie internetowej GOK Lesznowola. Zapraszamy także do oglądania wystawy. Wystawa będzie trwała przez miesiąc od daty wernisażu.