Zbigniew Wiśniewski - wystawa i rozstrzygnięcie konkursu literackiego. GWA OKNO Stara Iwiczna (11-02-2018)

11.02.2018 godz. 18.00 - Wernisaż wystawy malarstwa surrealistycznego Zbigniewa Wiśniewskiego wraz z rozstrzygnięciem Konkursu Literackiego na opowiadanie surrealistyczne. Miejsce: Galeria Wystaw Artystycznych OKNO w Siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6.

Wystawę można oglądać w poniedziałki i w czwartki od 8.00 do 20.00, w pozostałe dni powszednie od godz. 8.00 do 15.30. Wstęp wolny.

Relacja z wieczoru poniżej, zapraszamy też do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia:

Relacja z wernisażu
Wystawy malarstwa surrealistycznego
Zbigniewa Wiśniewskiego

wraz z rozstrzygnięciem
Konkursu Literackiego na opowiadanie surrealistyczne.

Więcej filmów z tego wieczoru tutaj

W niedzielę 11 lutego 2018 r. w Galerii Wystaw Artystycznych OKNO w GOK Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6 odbył się wernisaż Wystawy malarstwa surrealistycznego Zbigniewa Wiśniewskiego wraz z rozstrzygnięciem Konkursu Literackiego na opowiadanie surrealistyczne.

Na wernisaż przybyli: autor wystawy Zbigniew Wiśniewski wraz z narzeczoną Anną Rączką, laureaci Konkursu Literackiego oraz liczni goście. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli Jolanta Walentyna Sobolewska oraz Koleżanki i Koledzy z pracy Zbigniewa Wiśniewskiego. Wśród nich Wicedyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie Jarosław Kinalski wraz z Gronem Pedagogicznym.

Zbigniew Wiśniewski jest laureatem I miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Malarstwa Surrealistcznego pt. ”Salvador Dali moją inspiracją”, zorganizowanego wiosną 2017 roku przez Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli. Konkurs objęty był patronatem Wójta Gminy Lesznowola Marii Jolanty Batyckiej Wąsik oraz Samorządu Gminy Lesznowola.

Podczas wernisażu wystawy pokonkursowej Pan Zbigniew przyjął zaproszenie do zorganizowania wystawy indywidualnej.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli Jolanta Walentyna Sobolewska wręczyła Zbigniewowi Wiśniewskiemu pamiątkowy certyfikat uczestnictwa w wystawie i upominek oraz przeprowadziła z nim krótki wywiad.

Na wystawie zaprezentowane jest 20 prac. Artysta tworzy obrazy pod wpływem własnych doświadczeń życiowych, wizji i swobodnych skojarzeń. Elementy obrazu oddają świat wewnętrznych przeżyć artysty, pozostawiając jednocześnie odbiorcy dużą dowolność interpretacji. To właśnie ta cecha  twórczości Zbigniewa Wiśniewskiego powoduje, że pobudza ona wyobraźnię innych artystów.

Ogólnopolski Konkurs Literacki na opowiadanie surrealistyczne inspirowane obrazem „Zabawki” autorstwa Pana Zbigniewa przyniósł plon w postaci 30 opowiadań.

Konkurs zorganizowany i przeprowadzony przez Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli także został objęty patronatem Wójta Gminy Lesznowola Marii Jolanty Batyckiej Wąsik i Samorządu Gminy Lesznowola.

Komisja Konkursowa w składzie: Kinga Facon – pisarka, Anna Chachuła – polonistka, Jan Drewicz- malarz i Prezes Oddziału Mazowieckiego Związku Artystów Plastyków wyłoniła laureatów:

I miejsce – Dorota Lizurej „Paleta życia”

II miejsce – Anna Kłodnicka „Wspinaczka”

III miejsce – Izabela Szymczak „Pomiędzy”

wyróżnienie – Zbigniew Witosławski „Nielot odlatuje, chciałby”

wyróżnienie – Maras Pijanowski „NIeogarnięty”

Laureatom Konkursu wręczono nagrody, a zwycięskie opowiadania zostały odczytane.

Po części związanej z Konkursem Literackim pan Zbigniew Wiśniewski oraz organizatorzy wystawy zaprosili gości do sali Galerii OKNO, gdzie wyeksponowane zostały obrazy. Zapraszamy do oglądania wystawy. Wystawa będzie trwała przez miesiąc od daty wernisażu.

Jan Drewicz - opiekun wystawy
instruktor GOK w Lesznowoli

Nazajutrz po wernisażu otrzymaliśmy przemiłe mailowe podziękowanie od gościa tego wieczoru:

"Serdeczne dzięki za zorganizowanie na terenie GOK wystawy malarstwa surrealistycznego Zbigniewa  Wiśniewskiego i wspaniałego pomysłu połączenia jej z opowiadaniami  surrealistycznymi napisanymi pod wpływem wystawianych obrazów. Wspaniała uczta dla duszy.

Stanisława Kondracka z Klubu Seniora w Mysiadle
"

Dziękujemy Pani Stanisławie za słowa uznania, wszystkim gościom za miłą obecność a tych, którzy nie mogli być z nami zapraszamy do zwiedzenia wystawy i do przeczytania nagrodzonych opowiadań.

Zbigniew Wiśniewski, ur. 9 października 1977 r. w Bielsku-Białej.

Grafik, malarz, a przede wszystkim surrealista z zamiłowania i powołania. Już we wczesnym dzieciństwie wiedział, że zostanie artystą. Pasja skłoniła go do podjęcia studiów artystycznych na Wydziale Pedagogiczno – Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, które ukończył w 2004 r.  Pracę magisterską obronił w Zakładzie Grafiki Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego. Ukończył także studia inżynierskie na Wydziale Informatyki Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku – Białej.

Na co dzień pracuje jako nauczyciel w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie. W wolnym czasie zajmuje się grafiką użytkową i reklamową oraz uprawianiem sportu.

Zafascynowany realizmem magicznym współczesnych twórców oraz życiorysem i dziełami Salvadora Dalego rozpoczął własną działalność artystyczną. W 2017 roku wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa Surrealistycznego ,,Salvador Dali moją inspiracją” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli, gdzie zajął I miejsce za obraz pt. ,,Zabawki”.

Fanpage autora: Pracownia Obrazu Zbigniew Wiśniewski