"Księżycowe opowieści" - Bajkowa Niedziela (31-01-2021)

31.01.2021 r. zapraszamy dzieci na Bajkową Niedzielę - wirtualnie.

Link będzie aktywny w godz. 9.00-21.00

"Księżycowe opowieści" w wykonaniu Teatru Małe Mi.

O spektaklu słów kilka:

Spektakl „Księżycowe opowieści” przedstawia pięć pięknych historii filozoficznych zaczerpniętych z różnych kultur. Jest bajka afrykańska, żydowska, dwie opowieści zaczerpnięte z mitologii indiańskiej i historia z dalekiego Nepalu. Zilustrowane przepiękną scenografią i lalkami autorstwa Katarzyny Samosiej, zadają uniwersalne pytania i jednocześnie w mądry, zabawny, ciepły, przystępny dla najmłodszych widzów sposób – odpowiadają na nie. Postacią łączącą wszystkie historie jest Luna, Selene, Sahar, Moon, Czandryma, Miesiąc, czyli… Księżyc, który:

od Świtu Świata Ziemię okrąża,
patrzy na nas z góry,
chowa się w studni na samym dnie,
siada na gałęzi, na parapecie,
na szczycie palmy i na meczecie.
Uszy nastawia, oczy wypatruje,
historie ciekawe w kieszenie pakuje.
A gdy do domu ze świata wraca,
to na swym Tronie Księżycowym siada.
Wszystkie gwiazdy zlatują wnet,
na aksamicie nieba siadają Księżycowych Opowieści słuchają.

spektakl dla dużych i małych od 3 lat
czas trwania spektaklu: ok. 45 minut