Malujmy swoje życie. Wyniki konkursu na obraz (31-05-2020)

W ramach akcji "Zostańmy w domu i malujmy" Gminny Ośrodek Kultury w  Lesznowoli ogłosił wirtualny konkurs malarski dla młodzieży i dorosłych pt. "Malujmy swoje życie" - ilustrację malarską piosenki pod tym samym tytułem w wyk. Iwony Manista-Kutryś.

Prace w formie fotografii obrazów należało nadesłać do końca maja 2020 r. Regulamin konkursu poniżej.

Zachęcaliśmy malujących do poruszenia wyobraźni i wzięcia udziału w wirtualnym, malarsko - muzycznym zadaniu twórczym.

Tematem konkursu była poniższa piosenka:

WYNIKI KONKURSU

Do konkursu zgłosiło się 6 uczestników, którzy nadesłali zdjęcie obrazu na płótnie zainspirowanego piosenką pt. „Malujmy swoje życie” w wyk. Iwony Manista-Kutryś.

Komisja  w składzie:

• Jolanta Walentyna Sobolewska – dyrektor GOK Lesznowola, art. plastyk
  • Jan Drewicz – art. plastyk
  • Maciej Jagodziński – instr. multimedialny

postanowiła nagrodzić jeden obraz przyznając Nagrodę Grand Prix.

Laureatką Gran Prix
została
 p. Anna Sobczak
autorka obrazu pt. "Cienie nocy" - olej na płótnie. 70/50

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa
życząc artystycznego spełnienia i nieustającej weny twórczej!

Pani Anna Sobczak odebrała Dyplom oraz nagrody rzeczowe z rąk dyrektor GOK Lesznowola p. Jolanty Walentyny Sobolewskiej, która gorąco pogratulowała talentu i życzyła wielu dalszych sukcesów na artystycznej drodze twórczej.

REGULAMIN KONKURSU MALARSKIEGO DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

PT. „Malujmy swoje życie”

1.   Organizatorem otwartego Konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli. Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny.

2.   Wirtualny konkurs malarski ogłoszony w ramach akcji „Zostańmy w domu i malujmy” ma charakter otwarty i jest skierowany tak do twórców nieprofesjonalnych  jak i profesjonalistów.

3.  Należy namalować obraz inspirowany podanym utworem muzycznym, podanym w p. 4 Regulaminu i przysłać bardzo dobrą fotografię stworzonego obrazu w pliku jpg. nie cięższym jednak niż 5 MB na adres: gok@gok-lesznowola.pl do dnia 31 maja 2020 r. włącznie.

4.   Celem Konkursu jest poszukiwanie indywidualności twórczych i interpretacyjnych  oraz kształtowanie aktywnego uczestnictwa w kulturze i sztuce poprzez zainspirowanie się piosenką pt. „Malujmy swoje życie” w wykonaniu Iwony Manista-Kutryś ze słowami Kazimierza Nowackiego. Utwór pochodzi z przygotowywanej płyty pt. „Smakuj życie". Muzyka, wokal, fortepian - Iwona Manista-Kutryś, wiolonczela Eliza Anna Hanisch, bas - Andrzej Solarski, perkusja oraz trąbka Michał Wojnarski, nagranie i miks Jakub Krukowski Studio Sound and Wave, fotografia Anna Maria Zgórska. Piosenka zmieszczona jest na kanale YouTube pod linkiem: https://youtu.be/UuXT9IjiB2k

5. Konkurs ogłoszony jest dla uczestników w dwóch kategoriach wiekowych:

a. młodzieżowa (od 13 do 20 lat)
b. dorosła (od 20 roku życia)

6. Pod uwagę brane będą przede wszystkim bogactwo wyobraźni twórczej, walory artystyczne i estetyczne pracy, indywidualne podejście do tematu, oryginalność, ale także kompozycja oraz nastrój pracy.

7.   Do konkursu można zgłosić tylko jedną sfotografowaną pracę. Praca musi być samodzielna i własnego pomysłu, nie może być kopią ani interpretacją obrazu innego artysty.  Obraz  powinien być wykonany techniką olejną lub akrylową na płótnie.

8.   Wraz z nadesłaniem fotografii obrazu należy podać w mailu następujące dane:

a. imię i nazwisko autora (oraz – jeśli autor takiego używa – pseudonim artystyczny)

b. podanie kategorii wiekowej

c. telefon kontaktowy i adres e-mail

d. tytuł pracy, technika i wymiary oryginału

e. podpisane i sfotografowane Oświadczenie (obowiązkowo, bez niego praca nie weźmie udziału w konkursie)

9.   Specjalnie powołane jury oceni prace i wyłoni zwycięzców.  Zostaną przyznane trzy kolejne miejsca oraz dwa wyróżnienia w obu kategoriach wiekowych. Autorzy prac nagrodzonych oraz wyróżnionych otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

10.   Organizator zastrzega sobie prawo do innego podziału miejsc oraz do zmian w Regulaminie w razie konieczności.

11. Obrazy nagrodzone i wyróżnione zostaną zamieszczone na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli: www.gok-lesznowola.pl w dziale konkursu oraz na fanpage GOK Lesznowola.

12. Wyniki konkursu podane zostaną w czerwcu 2020 roku. Informację Organizator poda na stronie internetowej: www.gok-lesznowola.pl w dziale KONKURSY/ Konkurs malarski "Malujmy swoje życie" oraz w innych mediach. Laureaci zostaną powiadomieni o zdobyciu nagród także telefonicznie.

13. Wybrane nagrodzone prace mogą zostać opublikowane w mediach. Mogą zostać także wykorzystane do promowania płyty „Smakuj życie”, o której mowa w p. 4 Regulaminu.

14. Zastrzega  się, że złożenie pracy konkursowej jest jednocześnie zgodą autora na nieodpłatną publikację fotografii pracy w całości lub we fragmentach przez GOK Lesznowola z podaniem imienia i nazwiska bądź pseudonimu artystycznego autora.

15. Ze względu na ogłoszony stan epidemiologiczny w kraju i ze względów bezpieczeństwa Organizator nie dopuszcza do konkursu nadsyłania oryginałów, a jedynie fotografie prac nadesłane droga mailową. Nie planuje się też daty wernisażu wystawy pokonkursowej ale dopuszcza możliwość takiej wystawy w przyszłości, o czym poinformuje uczestników konkursu.

Z artystycznym pozdrowieniem

Jolanta Walentyna Sobolewska