Renata Janiszewska. Wystawa malarstwa. Galeria PASAŻ. Mysiadło (23-02-2020)

23.02.2020 r. godz. 18.00 - Wernisaż wystawy malarstwa Renaty Janiszewskiej.. Miejsce: Galeria PASAŻ w filii GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

Film z wernisażu:

Zdjęcia z wernisażu:

23.02.2020 r. w Galerii PASAŻ (filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2) odbył się uroczysty wernisaż wystawy malarstwa Renaty Janiszewskiej.

Artystkę i gości serdecznie powitał p. Jan Drewicz - opiekun wystawy oraz nauczyciel bohaterki wieczoru, gdyż p. Renata od lat uczęszcza do GOK-owskiej pracowni p. Jana szlifując swój malarski talent. Pan Jan przeprowadził z malarką rozmowę, wspominając pierwsze kroki w tej sztuce p. Renaty. Z nieukrywaną dumą mówił o rozkwicie jej pięknej twórczości. Autorka wyeksponowanych na ścianach Galerii PASAŻ prac opowiedziała o tym, czym jest dla niej malarstwo. Zdradziła, że najbardziej lubi malować kwiaty, choć pejzaż i postać także bardzo ją inspirują.

Następnie p. Jolanta Walentyna Sobolewska - dyrektor GOK Lesznowola pogratulowała wspaniałych dzieł i wręczyła malarce "Certyfikat wystawy indywidualnej" - dokument pierwszej takiej wystawy p. Renaty Janiszewskiej. Życzymy wielu wspaniałych wystaw i nieustającej weny twórczej! A Państwa zapraszamy do oglądania wystawy, która trwać będzie przez miesiąc od dnia wernisażu.

Niebawem zaprosimy Państwa do obejrzenia filmu z wieczoru.

Renata Janiszewska o sobie:

Mieszkam w Janczewicach, gdzie na co dzień pracuję w Hurtowni Kwiatów. Na malarstwo sztalugowe zaczęłam uczęszczać kilka lat temu. Od początku moim instruktorem jest p. Jan Drewicz. Na przestrzeni lat brałam udział w kilku plenerach malarskich, organizowanych przez GOK Lesznowola. Z reguły były to kilkudniowe wyjazdy m.in. do: Kazimierza Dolnego, Pińczowa, Ciechanowca, Łowicza, Supraśla. Każdy z wyjazdów kończył się wystawami zbiorowymi podczas których, można było oglądać również moje prace. Dodatkowo uczestniczę w zajęciach malarskich organizowanych przez CKR Raszyn, a prowadzonych przez p. Włodzimierza Kowalskiego.
Serdecznie zapraszam do obejrzenia moich prac.