Uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego 2022 (15-08-2022)

15.08.2021 - Wójt i Przewodnicząca Rady Gminy Lesznowola serdecznie zapraszają na uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Miejsce: Lesznowola, ul. Gminna 60

Program:

10.00 - Uroczystości pod Urzędem Gminy Lesznowola.
          - Złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową.
          - Otwarcie wystawy plenerowej Wojsko Polskie i jego tradycje 1918–1939.

Wystawa Wojsko Polskie i jego tradycje 1918–1939 przygotowana została przez wrocławski oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

Autorzy: dr Daniel Koreś, dr Andrzej Olejniczak
koncepcja graficzna serii: Aleksandra Kaiper-Miszułowicz
projekt i opracowanie graficzne: Katarzyna Niklas
recenzja: dr Paweł Skubisz, dr hab. Filip Musiał
redakcja językowa: Piotr Klimczak

Zaprezentowane fotografie pochodzą ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego.

W wystawie przedstawiono organizację, skład i wyposażenie Wojska Polskiego w l.1918-1939. Przedstawiono również wizerunki postaci najważniejszych dowódców WP w kampanii polskiej 1939 r.