Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Wianki 2017: Gruszki Na Wierzbie, Żywiołak. Mysiadło (24-06-2017)


      24.06.2017 r. godz. 15.00-22.00 -  Wianki w Mysiadle - rodzinna impreza plenerowa oraz przegląd GOK "Gruszki na Wierzbie 2017". Gwiazda wieczoru: zespół ŻYWIOŁAK. Organizatorzy: GOK Lesznowola, Panie Przodem, Sołectwo Mysiadło, Klub Wędkarski Mysiadło i OSP Zamienie. Impreza objęta jest patronatem Wójta i Samorządu Gminy Lesznowola. Miejsce: nad stawem w Mysiadle.

Fotogalerie z wydarzenia - kliknij w wybraną:

  

Gruszki Na Wierzbie 2017    Koncert zespołu ŻYWIOŁAK

Więcej zdjęć i filmików z Wianków 2017 na FB w wydarzeniu:
Wianki w Mysiadle nad stawem i Gruszki Na Wierzbie 2017

 

Gruszki Na Wierzbie - tym razem świętojańsko

   Co roku w naszym ośrodku na zakończenie roku kulturalnego odbywa się wielkie GOK-owskie, artystyczne święto pt. "Gruszki Na Wierzbie".  Podczas tego wydarzenia uczestnicy zajęć występują przed szerszą publicznością,  złożoną z przyjaciół i rodzin. Tym razem po raz pierwszy wykonawcy zaprezentowali swoje talenty muzyczne, wokalne i taneczne na scenie plenerowej.

   IX Wielki Przegląd Twórczości Uczestników Zajęć Cyklicznych pod wszystkim już znaną nazwą „Gruszki Na Wierzbie” obył się w tym roku na świeżym powietrzu, podczas imprezy pod chmurką pn. „Wianki w Mysiadle nad stawem”.  Piknik rodzinny, objęty patronatem Wójta i Samorządu Gminy Lesznowola został zorganizowany już drugi raz przez GOK Lesznowola, Panie Przodem (inicjatorki Wianków), Radnych i Sołectwo Mysiadła, OSP Zamienie i Klub Wędkarski Mysiadło.  Zgromadził tłumy ludzi, co dla naszych utalentowanych mieszkańców rozwijających zdolności pod skrzydłami GOK było nie lada wyzwaniem. Występ przed tak szeroką publicznością był dla wielu, szczególnie dla najmłodszych,  całkiem nowym doświadczeniem, lecz mimo tremy i onieśmielającej dużej sceny z profesjonalnym nagłośnieniem, występowali wspaniale.

   Po pięknym powitaniu i życzeniami miłej zabawy, wygłoszonymi przez Panią Marię Jolantę Batycką Wąsik Wójt Gminy Lesznowola oraz przez resztę organizatorów całego wydarzenia, zaprosiliśmy na scenę pierwszych wykonawców. Lesznowolska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Mariusza Kolinko   jak zawsze w sposób wręcz znakomity zagrała trzy utwory: G.F. Haendel – The Arrival of the Queen of Sheba ( solo: obój – Agnieszka Soba, flet – Jarosław Szutkowski), G. Gershwin – Summertime (solo wokal – Jadwiga Marciniak – wspaniała niespodzianka!), V. Monti – Czardasz (solo skrzypce – Jadwiga Marciniak). Następnie odbył się występ dzieci i młodzieży ze Studia Piosenki z Wólki Kosowskiej pod kierunkiem instruktora Tomasza Winiarskiego, który tego dnia prowadził konferansjerkę i nie bez dumy zapowiedział pierwsze „swoje” dzieci. Zaśpiewali dla nas: Dominika Szklarczyk , Mateusz Szklarczyk, Julia Borkowska, Małgorzata Milczarczyk oraz Wiktoria Milczarczyk. Następnie odbył się pełen gracji i delikatności ruchów  występ uczestników zajęć baletu – grupy starszej - pod kierunkiem Mileny Onufrowicz-Kaczyńskiej  z filii w Nowej Iwicznej oraz grupy starszej, gdzie  układ choreograficzny do muzyki W. A. Mozarta wykonały Maja Bugalska i Magdalena Czerwińska.  

   Po  baletowych emocjach przyszedł czas na dziecięce popisy instrumentalne.  Występ sekcji muzycznej - pianino - pod kierunkiem instruktora Andrzeja Kakietka z filii GOK w Mysiadle i Nowej Iwicznej otrzymał też wielkie brawa, gdyż w wykonaniu dzieci usłyszeliśmy interpretacje między innymi takich utworów jak „Titanic”, „Lambada” czy „Dom wschodzącego słońca”, a w role muzyków wcielili się: Maja Patrycy, Krystyna Lizak, Zofia Sobolewska, Emilia Czarnowska, Barbara Lisik, Anna Manowska oraz Bartłomiej Bocian. Po wielkich i gromkich brawach dla bardzo zdolnych dzieci oklaskiwaliśmy wszystkim znany Chór UTW OKTAWA pod kier. Magdaleny Świderek, który wykonał trzy utwory, w tym przepiękną i bardzo adekwatną do tego akurat dnia, staropolską „Tradycyjną Pieśń Świętojańską”, która ma w sobie coś niezwykłego i płynie wprost do serc. 

   Następnie na scenę weszli kolejni wychowankowie Tomasza Winiarskiego, tym razem był to występ Studia Piosenki z filii w Nowe Iwicznej, którą to godnie reprezentowali:  Milena Kuras, Anna Krzyżanowska (gitara), Luiza Machnowska, Anna Manowska (gitara), Łucja Stacharska oraz Hanna Raj.

   Kolejnym występami ucieszyła nas gitarowa sekcja muzyczna z filii w Mysiadle i Nowej Iwicznej - pod kierunkiem instruktora Aleksandra Kabacińskiego.  Zagrali: Grzegorz i Krzysztof Kosidowscy oraz Antoni Lizak i Sandra Ganszczyk.  Po gitarowych popisach czas przyszedł na pianistyczne, gdzie pod kierunkiem Liliany Bach swój talent rozwijali mysiadłowskie dzieci, które na „Gruszkach Na Wierzbie” reprezentowali: Jakub Godos, Mateusz Stręk oraz Piotr Łękawa. Pani Liliana Bach przygotowała także do wiankowego występu żeński chór AURATUM, który zaśpiewał trzy pieśni. Kiedy ze sceny zeszły piękne panie, pan Tomasz Winiarski zapowiedział kolejny, zaplanowany występ  dziecięco-młodzieżowej sekcji pianistycznej, tym razem  pod kierunkiem Norberta Satory. Reprezentantki z filii GOK  w Mysiadle i Nowej Iwicznej pięknie zagrały Łucja Łobodzińska i Anna Adamczyk. 

   Gdy ucichły dźwięki klawiszy, znów nadszedł czas na kolejne występy Studia Piosenki pod kierunkiem  Tomasza Winiarskiego, gdzie w Mysiadle swój wokal przez cały rok dzielnie rozwijały:  Wiktoria Pilich, Alicja Walińska, Julia Jaworska, Laura Krusiewicz i Maja Dudkiewicz (gitara). Dziewczęta otrzymały wielkie brawa i z uśmiechem zeszły ze sceny, ustępując miejsca lubianemu przez wszystkich Zespołowi Piosenki  Biesiadnej MROKOWIACY pod kierunkiem  Henryka Popławskiego i Albina Rydzewskiego z Mrokowa. Z głośników zabrzmiały lubiane i wszystkim znane piosenki takie jak „Lipka”, „Ach ty Cyganko” czy „Jak się bawią ludzie”. Nie trzeba się więc dziwić, że publiczność śpiewała razem z nimi!

   Na zakończenie „Gruszek Na Wierzbie 2017” dłuższy koncert zagrał Big Band DLA FRAJDY pod kierunkiem Tomasza Kłujszo, który też porwał do tańców! I to już prawie wszyscy wykonawcy, choć „prawie” czyni różnicę! Otóż prócz występów wokalno-muzycznych na scenie, przed sceną  swoje talenty choreograficzno-sportowe zaprezentowały  dwie grupy z GOK Lesznowola. Oklaskiwaliśmy pełne życia i uśmiechu panie z zajęć pn. „Gimnastyka 50 +” pod kierunkiem instruktorów Gabrieli Helak i Anny Andziak (filia Mysiadło) oraz jak zawsze żywiołowe grupy ZUMBY pod kierunkiem instruktorki Agnieszki Musioł – Posyniak (filia Mysiadło, Stara Iwiczna, Łazy i Zgorzała).

   Na zakończenie Dyrektor GOK gorąco podziękowała wszystkim uczestnikom za wspaniałe występy i za kolejny, wspólny rok a instruktorom za całoroczną pracę życząc wspaniałych wakacji i zapraszając na nowy rok kulturalny już wczesną jesienią. A w nagrodę, jak zwykle, można było poczęstować się pysznymi gruszkami, które czekały przy scenie, no i korzystać z dalszych uroków dnia – kolorowych straganów, ciekawych warsztatów, animacji a także własnoręcznie wić i rzucać wianki na mysiadłowski staw.  A wszystko to w otoczeniu barwnych kiermaszy, radości i pięknie ustrojonych bibułkowymi kwiatami drzewek, wykonanymi przez  Panie Przodem pod kier. Marzenny Malinowskiej i Klub Seniora pod opieką Bożeny Obłuckiej w Mysiadle.

    Na zakończenie dnia odbyły się inne świętojańskie atrakcje – znakomity koncert jednego z czołowych polskich  zespołów folkowych  ŻYWIOŁAK, który  tworząc  muzykę i teksty czerpie inspirację ze starosłowiańskich obrzędów i legend wprowadził nas w inny świat. Magiczni Tancerze Ognia, których nocny występ podziwialiśmy na zakończenie imprezy poprzedził interesujący i widowiskowy, nocny pokazem wypału raku – techniki ceramicznej.

    Wszyscy goście, przybyli tego niezwykłego dnia nad staw w Mysiadle, na pewno wrócili do domów z pięknym bukietem wrażeń. A ja uśmiecham się do wspomnień, odczuwając dumę z tak dobrych „gruszkowych” występów , bo kiedy talenty kwitną, kwitnie kultura i sztuka! Dziękuję Pani Wójt i Radzie Gminy Lesznowola za ciągłe wspieranie lesznowolskiej kultury, wszystkim pracownikom GOK Lesznowola za kolejny rok dobrej pracy i jeszcze raz, najgoręcej, wszystkim uczestnikom zajęć, bo są to ludzie z pasjami. To dla Was aż chce się dalej działać, planować, a może i nawet krzyknąć  sloganem  z reklamy telewizyjnej: Brawo Wy!

Jolanta Walentyna Sobolewska
Dyrektor GOK Lesznowola

Program Wianków w Mysiadle nad stawem 2017
Prowadzenie: Tomasz Winiarski

 • Uroczyste powitanie i rozpoczęcie imprezy (godz. 15.00)
 • Wielki Przegląd Twórczości Uczestników Zajęć Cyklicznych GOK Lesznowola pt. "Gruszki Na Wierzbie 2017" - występy grup i zespołów: Harmonogram  wejść na scenę
 • Koncert zespołu Big Band Dla Frajdy
 • Puszczanie wianków na wodę
 • Koncert zespołu ŻYWIOŁAK (godz. 21.00)
 • Widowiskowy nocny, plenerowy pokaz wypału raku - techniki ceramicznej
 • Tancerze Ognia
 • Iskra wokół stawu
 • Zakończenie imprezy

Nad stawem wokół sceny:

 • kwiatowe warsztaty plastyczne
 • wicie wianków i malowanie twarzy
 • stoiska i stragany z rękodziełem i nie tylko
 • ognisko z kiełbaskami
 • stoiska cateringowe
 • zabawy i animacje
 • inne atrakcje

 

Gruszki Na Wierzbie 2017
Wielki Przegląd Twórczości Uczestników Zajęć Cyklicznych GOK

Co roku w naszym ośrodku na zakończenie roku kulturalnego odbywa się wielkie GOK-owskie, artystyczne święto pt. "Gruszki Na Wierzbie". Podczas tego wydarzenia uczestnicy zajęć występują przed szerszą publicznością. Tym razem po raz pierwszy wykonawcy zaprezentowali swoje talenty muzyczne, wokalne i taneczne na scenie plenerowej. Harmonogram wejść na scenę podczas Gruszek Na Wierzbie 2017 .

Gwiazda wieczoru - zespół ŻYWIOŁAK

Zespół ŻYWIOŁAK to grupa folkowa tworząca muzykę i teksty czerpiąc inspirację ze starosłowiańskich obrzędów i legend. W kwietniu 2006 roku grupa zdobyła Grand Prix na Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Żywiołak gra koncerty na wielu plenerach i w klubach na terenie całego kraju i za granicą. Promował kulturę polską w Moskwie, Budapeszcie i Wiedniu,  a także w Niemczech, Norwegii, Danii, Czechach, na Litwie i Syberii. A teraz gwiazda polskiego folku zagrała w Mysiadle nad stawem podczas tegorocznych Wianków!

Na pewno było magicznie!

Serdecznie zapraszamy!

 

Zapraszamy też do powspominania:

- O zeszłorocznym Wielkim Przeglądzie Uczestników Zajęć Cyklicznych w GOK Lesznowola pn. Gruszki Na Wierzbie 2016  tutaj

- O Wiankach w Mysiadle 2016 tutaj