Big Band dla Frajdy

Big Band dla Frajdy to zespół jazzowy działający pod kier. Tomasza Kłujszo. Próby odbywają się w filii GOK Lesznowola w Janczewicach przy ul. Jedności 99 A we wtorki w godz. 16.00-20.00.

Big Band Dla Frajdy powstał w lutym 2013. Działa i rozwija się pod skrzydłami Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli. Choć na razie to raczej "Small Band" to ma ambicje być kiedyś Big Bandem w pełnym składzie. Skupia wokół siebie muzyków zawodowych i amatorów kochających muzykę na wysokim poziomie, lubiących pograć sobie "po godzinach". I to zarówno gimnazjalistów jak i osoby w średnim wieku. Gra standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej a także kompozycje autorskie opracowywane specjalnie na aktualny skład. Wszyscy starają się podnosić poziom umiejętności muzycznych w grze zespołowej i szlifują warsztat improwizacji. Zespół prowadzi multiinstrumentalista, wokalista i aktor Tomasz Kłujszo.

Zespół, chętnie zapraszany i słuchany, gra wiele ciekawych koncertów. Bardzo miłym dowodem na wielką sympatię, jaką jest darzony, jest zdobycie Nagrody Publiczności podczas serii koncertów wykonanych przez wielu artystów muzyków, z okazji corocznego święta Wolontariuszy pn. Wolpreza Dobrej Woli. Zdarzyło się to 10.06.2016 r. w Parku Miejskim w Piasecznie. Gorąco gratulujemy i zapraszamy chętnych muzyków do dołączenia do zespołu.

O udziale w innym koncercie charytatywnym, który miał miejsce 21.10.2016 r. możemy przeczytać w artykule zamieszczonym w Kurierze Południowym pt. "O uśmiech Kubusia" tutaj

Big Band dla Frajdy często uświetnia różnego rodzaju uroczystości - spotkania biznesowe oraz integracyjne, jest jednym z muzycznych bohaterów pikników, festynów, konferencji, a także dużych uroczystości gminnych i powiatowych.

Poniżej zamieszczamy filmy z niektórych z koncertów Big Bandu dla Frajdy.

Big Band dla Frajdy zagrał na Festiwalu Piosenki Dołującej, zorganizowanym przez Centrum Kultury w Piasecznie, a miało to miejsce 3.09.2016 r. Posłuchajmy, jak smucili - bo kto festiwal zna, doskonale wie, że tam smucić trzeba! Zrobili to w znakomitym stylu!

Koncert Leśny na Górkach Piaskowych w Magdalence w dniu 18.09.2016 r. w wykonaniu Big Bandu dla Frajdy. Więcej o tym koncercie tutaj

Big Band na Wiankach w Mysiadle 25 czerwca 2016 roku bawi tańczącą publiczność.

Koncert Big Bandu dla Frajdy z dn. 15.05.2016 r. Zespół wystąpił na Festynie Rodzinnym w Starej Iwicznej.

Powyższy film pochodzi z wydarzenia, które miało miejsce we wtorek, 6 października 2015 r., kiedy to zespół Big Band DLA FRAJDY miał przyjemność zagrać koncert składający się ze standardów muzyki jazzowej i rozrywkowej oraz własnych kompozycji. Swoim występem uświetnił obchody Dnia Seniora organizowanego przy współudziale władz Gmin - Piaseczna i Lesznowoli. Gromkie brawa po każdym utworze, a nawet po niektórych partiach solowych oraz gorące podziękowania i kwiaty utwierdziły wykonawców w przekonaniu o dobrze wykonanej muzycznej robocie.

Był to pierwszy występ w nowym już ośmioosobowym składzie, wreszcie zbliżającym zespół do big bandu, z trąbką - Rafał Dubicki i perkusją - Łukasz 'Ringo' Nowak. Oprócz dwóch nowych muzyków zagrał niezłomny trzon grupy zapaleńców muzycznych, grających ze sobą już blisko trzy lata:

Sławomir Kosiński - gitara,
Konrad Kucharski - bas,
Norbert Satora - klawisze,
Karol Łukasik - saksofon, klarnet,
Przemysław Mydłowski - saksofon,
oraz prowadzący zespół Tomasz Kłujszo - saksofon, klawisze, wokal.

Wykonane zostały żywiołowo: Temat z "Muppet Show", Girl From Ipanema (komp. Antônio Carlos Jobim), Brasil, All Of Me (z rep. Franka Sinatry), Caravan (z rep. Duke'a Ellingtona), Blue Bossa (z rep. Joe Hendersona), The Chicken (z rep. Jaco Pastoriusa), Comin’ Home (z rep. Michaela Bublé) oraz kompozycja autorska Tomasza Kłujszo do słów Ewy Kłujszo - Jest Tyle Innych Miejsc. Więcej na totalart.pl.

Więcej informacji o działaniach zespołu odnaleźć można w Archiwum
w dziale: Zespoły i sekcje w GOK Lesznowola/ Big Band dla Frajdy tutaj..