Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Pocztówka dla Niepodległej. Konkurs plastyczny 2018 (24-09-2018)


   Zapraszamy uczniów szkół w gminie Lesznowola do udziału w konkursie plastycznym pt. "Pocztówka dla Niepodległej". Prace należy składać do 24 września 2018 r. włącznie w sekretariacie siedziby głównej GOK Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6 (II piętro) wraz z podpisanymi Oświadczeniami.

   Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli. Konkurs objęty jest Patronatem Wójta Gminy Lesznowola.

 

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół
w Gminie Lesznowola 

    „Pocztówka dla Niepodległej” to konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Patronat nad konkursem objęła Wójt gminy Lesznowola – Maria Jolanta Batycka-Wąsik. Zapraszamy nauczycieli i wychowawców do kształtowania świadomości i postaw patriotycznych także poprzez formy artystycznego przekazu.

    Prace należy składać w siedzibie GOK Lesznowola do dnia 24 września (piątek) b.r. Prace laureatów zostaną wydrukowane jako pocztówki okolicznościowe, a oryginały wyeksponowane na wystawie podczas uroczystego koncertu w dniu 5 października w Szkole Podstawowej w Łazach. Na zwycięzców czekają arcyciekawe i atrakcyjne nagrody.

Wszelkich informacji udziela Anna Piekutowska:
tel. 504 192 208, e-mail: anna.piekutowska@gok-lesznowola.pl

         Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Z wyrazami szacunku
Jolanta Walentyna Sobolewska
Dyrektor GOK Lesznowola

 

REGULAMIN
KONKURSU PLASTYCZNEGO
„POCZTÓWKA DLA NIEPODLEGŁEJ”

 

 1. Organizator konkursu
  Organizatorem konkursu plastycznego „Pocztówka dla Niepodległej” jest Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli z siedzibą w Starej Iwicznej
  przy ul. Nowej 6. Konkurs objęty jest patronatem Wójta Gminy Lesznowola.
   
 2. Cel konkursu
  Celem konkursu jest kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych, poprzez formy artystycznego przekazu oraz pielęgnowanie tradycji obchodów najważniejszych polskich świąt państwowych.
   
 3. Tematyka i ocena prac konkursowych
  Przedmiotem konkursu „Pocztówka dla Niepodległej” jest praca plastyczna wykonana z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Praca może przedstawiać ważne dla Polski, w tym okresie, wydarzenia czy postaci historyczne lub subiektywną interpretację o wydźwięku patriotycznym, wyrażającą dumę i miłość do Ojczyzny.
  Specjalnie powołane jury oceni prace i wyłoni zwycięzców. Pod uwagę brane będą przede wszystkim walory patriotyczne i artystyczne pracy, indywidualne podejście do tematu i użytych technik, oryginalność spojrzenia na temat, także kompozycja oraz nastrój pracy.
   
 4. Uczestnicy konkursu – kategorie wiekowe
  Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół z terenu gminy Lesznowola. Autorzy najlepszych prac nagrodzeni zostaną I, II i III miejscem oraz wyróżnieniami w poszczególnych kategoriach wiekowych:
  a. klasy 4-6 SP
  b. klasy 7-8 SP
  c. 3 gimnazjum i liceum
   
 5. Parametry i technika wykonania prac
  Prace powinny być wykonane dowolną płaską techniką plastyczną: malarstwo, rysunek, grafika, kolaż na papierze w formacie A3. Do konkursu można zgłosić tylko jedną pracę danego autora. Praca musi być samodzielna (nie kopiowana) i własnego pomysłu.
   
 6. Opis pracy
  Praca powinna być opisana, zawierać na odwrotnej stronie tzw. metryczkę, zgodnie z poniższym wzorem:
  - imię i nazwisko autora pracy wraz z wiekiem
  - tytuł pracy oraz technika wykonania
  - kontakt do autora pracy - tel. kontaktowy, adres e-mail do rodzica
  - dane adresowe szkoły oraz klasa do której uczęszcza uczeń
  - imię i nazwisko nauczyciela pod kierunkiem którego praca powstała
   
 7. Zasady i termin przeprowadzenia konkursu
  Prace należy złożyć w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli
  pod adresem: Stara Iwiczna, ul. Nowa 6 w nieprzekraczalnym terminie
  do 24 września włącznie - do godz. 16.00.  Prace laureatów zostaną sfotografowane i wydrukowane jako pocztówki okolicznościowe, a oryginały wyeksponowane na wystawie podczas koncertu patriotycznego w dniu
  5 października 2018 r. w Szkole Podstawowej w Łazach przy ul. ks. Słojewskiego 2. Nadesłane prace przechodzą na własność Organizatora.
   
 8. Termin i miejsce wręczenia nagród
  Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom odbędzie się w miejscu i terminie, który zostanie podany do końca września 2018 roku na stronie internetowej www.gok-lesznowola.pl. Tam też, jak i w innych mediach (prasie, internecie), zostaną zamieszczone wyniki konkursu oraz prace laureatów. Zastrzega  się, że złożenie pracy konkursowej jest jednocześnie zgodą na nieodpłatną publikację pracy w całości lub we fragmentach przez Organizatora.
   
 9. Oświadczenie
  Do każdej pracy obowiązkowo dołączone powinno być podpisane oświadczenie (załącznik nr 1 do Regulaminu).
   

Regulamin wraz z Oświadczeniem - Załącznikiem Nr 1 do Regulaminu konkursu plastycznego „Pocztówka dla Niepodległej” - w pliku do pobrania