Chór GOSPELTRAIN

W Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznowoli w październiku 2018 roku powstał nowy zespół muzyczny - Chór Gospeltrain. Zapraszamy chętnych do zapisów pod nr tel. 504 192 208. Uczestnictwo jest nieodpłatne.

Próby odbywają się w czwartki
w godz. 17.00-19.00
w siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6

Instruktorem artystycznym jest
pani Aleksandra Puacz- Markowska - półfinalistka The Voice Senior 3

Gospeltrain na Perłach Mazowsza. Zdjęcie pochodzi z fanpage GOK Tarczyn

Naszym głównym zamierzeniem jest stylowe wykonawstwo muzyki z pogranicza muzyki klasycznej i rozrywkowej.  W  repertuarze chóru znajduje się bogaty wybór kolęd różnych narodów i epok, fragmenty ze znanych musicali, m.in. "Skrzypek na dachu", "West side story", pieśni folklorystyczne i muzyka etniczna różnych narodów i epok, w tym religijne pieśni Murzynów amerykańskich: negro spirituals i gospels, współczesne opracowania znanych standardów muzyki rozrywkowej, muzyka filmowa. W przyszłości zamierzamy też zrealizować cykl pn "Od Anonima do Grosika", w którym zamierzamy wykonać dawne pieśni sakralne i ludowe, wzbogacone o kompozycje współczesnych kompozytorów chóralnych polskich i obcych.

Zamierzamy brać aktywny udział w życiu kulturalnym Lesznowoli. uczestniczyć w festiwalach, przeglądach i innych imprezach chóralnych na terenie Gminy, Powiatu Piaseczyńskiego, także ogólnopolskich oraz brać udział w warsztatach wokalnych, celem doskonalenia warsztatu artystycznego i poszerzania naszej oferty programowej.

Przygotowanie muzyczne nie jest konieczne aczkolwiek mile widziane.

Aleksandra Puacz- Markowska

Koncerty i wydarzenia z życia Gospeltrain
pod kier. Aleksandry Puacz-Markowskiej

Posłuchajmy występu Gospeltrain, który odbył się w dniu 28.02.2019 r.  podczas uroczystej Gali Rozdania Nagród  "Perły Mazowsza 2018" w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie.