Kobiece Światoprzestrzenie 2020 - wirtualnie. Ogólnopolska Wystawa. GWA OKNO. Stara Iwiczna (15-03-2020)

Najpiękniej dziękujemy artystom za udział w wystawie. Trudny czas nie pozwolił nam na wspólne celebrowanie uroczystego wernisażu, ale mamy nadzieję, że przyszłorocznej edycji nic już nie zagrozi.

Jak można odebrać pracę?

Zapraszamy do kontaktu we wtorki i czwartki w godz. 8.00 - 16.00. Na sposób odbioru prac koniecznie należy się najpierw umówić telefonicznie: tel. 22 757 92 09 lub kom. 504 192 208. Osobą odpowiedzialną za osobiste wydawanie autorom lub odsyłanie pocztą/kurierem prac jest p. Agnieszka Wiśniewska.

Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do udziału w konkursie malarskim, o którym informacje zamieszczone są w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/523973958542040/

Zapraszamy do WIRTUALNEGO zwiedzania ekspozycji - zdjęcia ekspozycji na Fb GOK Lesznowola oraz film z wystawy. Ze względów bezpieczeństwa - zagrożenie epidemiczne w całej Polsce - aż do odwołania  nie można zwiedzać jej osobiście.

Zdjęcia wystawy:

Film z wystawy:

W Galerii Wystaw Artystycznych OKNO w siedzibie GOK Lesznowola eksponowana jest tegoroczna edycja Ogólnopolskiej Wystawy pt. "Kobiece Światoprzestrzenie 2020", której wernisaż zaplanowany na 15 marca 2020 r.  został odwołany.

Tym razem zwiedzać ją można TYLKO WIRTUALNIE ze względu na ogłoszony w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. Postaramy się jednak, abyście Państwo mogli cieszyć się nią chociaż przez internet. Oto pierwsze zdjęcia z ekspozycji.

Na wystawie pokazane są 82 obrazy 52 twórców z całego kraju. Autorzy prac (w porządku alfabetycznym): Barbara Adamczak, Ewa Adamczyk, Helen Arut, Edyta Babik, Urszula Bąkowska, Ewa Bieńkowska-Mochtak, Maciej Bobynko, Wiesława Czarnecka-Koźlik, Elżbieta Czerwińska, Michał Dębski, Jacek Dittwald, Elżbieta Domińczak, Elżbieta Ejgin, Flash, Anna Grochowska-Habza, Elżbieta Hampson, Elżbieta Hutnik, Joanna Jagodzińska, Małgorzata Jaworska, Barbara Jędra, Bogumiła Kędziora, Karolina Kieś, Ewa Kulczycka, Elżbieta Kwapińska, Maria Kwiatkowska, Agnieszka Lisowska-Kalicka, Beata Majchrzak, Anna Makowska, Zofia Matuszak-Czekierda, Katarzyna Mrzygłód-Czyż, Mirosława Nowak, Teresa Pietras, Sylwia Regulska, Elżbieta Rejniak, Anna Siłuch, Ewa Skwarzyńska-Otachel, Anna Sobczak, Małgorzata Sobieska, Jolanta Walentyna Sobolewska, Urszula Sosnowska, Ludmiła Sowińska, Anna Stachera, Agnieszka Sumińska, Izabela Szymczak, Ula Świerad, Barbara Trojanowska, Maja Troszkiewicz, Elżbieta Tymko, Iwona Warchoł, Dorota Wittwer-Szot, Małgorzata Wyszkowska, Jadwiga Ziarno.

Wszyscy artyści, którzy nadesłali swe prace otrzymają Certyfikaty wystawy oraz foldery pamiątkowe podczas odbioru (odesłania) prac po zakończonym terminie wystawy. Serdecznie dziękujemy za udział!

Niebawem będzie można obejrzeć pojedyncze fotografie obrazów z nazwiskami ich autorów, by nacieszyć się ich widokiem. Zapraszamy do obejrzenia folderu wystawy. W przygotowaniu film. Prosimy o śledzenie kolejnych informacji w najbliższych dniach.

(w pliku pdf. do pobrania)

Wspomnienia z ostatnich edycji: 2019, 2018, 2017

Tak zapraszaliśmy
 MALARZY CHCĄCYCH WZIĄĆ UDZIAŁ W WYSTAWIE

Zapraszamy artystów malarzy, tak profesjonalnych, jak i tworzących  amatorsko, do wzięcia udziału w zbiorowej  Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa pt. "Kobiece Światoprzestrzenie 2020" i zaprezentowania swoich dzieł.  Udział w wystawie mogą wziąć i panie, i panowie, jednakże tylko osoby pełnoletnie.

Tematyką prac jest dowolna interpretacja tak fizycznego, codziennego, jak i duchowego życia kobiety. Dopuszczalne są portrety, sceny rodzajowe, pejzaże oraz abstrakcje o zabarwieniu emocjonalnym.

Ważne informacje organizacyjne:

• Można nadesłać maksymalnie 2 prace malarskie przygotowane do ekspozycji (konieczna zawieszka a w wypadku prac na papierze - pełna oprawa). Ogólna ilość nadesłanych prac oraz ich wartość artystyczna zdecyduje o tym, czy wyeksponowane zostaną wszystkie prace danego autora, czy tylko ich część.
  • Każda z prac na odwrocie musiała zawierać następujące informacje:

- tytuł
- imię i nazwisko oraz miejscowość autora
- technika wykonania obrazu

a także - tylko do wiadomości organizatorów - dołączona kartka z kontaktowym nr telefonu i adresem e-mail oraz podpisanym Oświadczeniem.

*Oświadczenie (plik do pobrania i wydrukowania) - dotyczy RODO. Aby wziąć udział w wystawie "Kobiece Światoprzestrzenie 2020" koniecznym jest dostarczenie (nadesłanie) go wraz z pracami zgłoszonymi na wystawę - podpisanego przez autora tych prac. Bez powyższego Oświadczenia prace nie wezmą udziału w ekspozycji.

• Ostateczny termin nadsyłania prac - do 9 marca 2020 r. (do poniedziałku włącznie - do godz. 19.00)
  • Prace można dostarczyć osobiście lub pocztą/ kurierem na adres:

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli
Stara Iwiczna, ul. Nowa 6
05-500 Piaseczno

• Koszt transportu - wysyłki (również zwrotnie po zakończeniu wystawy) ponoszą autorzy dzieł.
  • Nadesłanie prac na wystawę jest jednocześnie zgodą autora na ich ekspozycję, fotografowanie i filmowanie w celach promujących wydarzenie oraz działania GOK Lesznowola.
  • Opiekunem wystawy jest p. Jan Drewicz.
    Kontakt tel.
    e-mail: jan.drewicz@gok-lesznowola.pl